Eurocamp Barbora

4.0 / 10 Průměrné
podle 1 recenze (celkem 8)  

Oldřichov,
JENÍKOV 417 24 | Mapa

Provozní období: 15.6. - 15.10.

Základní informace

Tento camp se nachází na břehu vodní nádrže Barbora pod úpatím Krušných hor v obci Oldřichov u Duchova, 6 km od lázeňského města Teplice v srdci Severních Čech.

Je to rekreační komplex s možností ubytování ve vlastních stanech, obytných přívěsech a obytných automobilech na slunných místech nebo ve stínu háje uprostřed campu. Samozřejmostí campu je možnost připojení na elektřinu, kvalitní sociální zázemí,využití sportovišť, postaráno je o bezpečnost hostů v campu a též možnost využití teras a restauračního zázemí Yacht clubu Barbora, které se nachází v hlavní budově a je součástí Eurocampu.Pohled na hladinu nejčistší vodní nádrže v Čechách nejen přes den, ale hlavně při neopakovatelném západu slunce s výhledem na Krušné hory s dominantou vrcholu Bouřňáku, musí uchvátit každého, kdo navštíví tento camp.

V době šíleného životního tempa a i pracovního stresu je nejlepší relaxací návrat k přírodě, pobyt v přírodě, koukání do ohně, plavání a nasávání energie nejen ze sluníčka, ale i pohledy na hory, vodní hladinu a do zeleně, s možností návštěv zajímavých výletních cílů (a to nejen autem, ale hlavně na kole), kterých je v okolí Eurocampu Barbora dost a dost ( více v tipech na výlety).

Toto vše Vám poskytne návštěva a pobyt v Eurocampu Barbora.

Těšíme se Vás !

Sportovní využití

Kemp se nachází přímo u vodní nádrže Barbora. Pro vynikající kvalitu vody a její průhlednost je vodní nádrž využívána pro výcvik sportovních potápěčů, k jízdám na plachetnicích a k windsurfingu.
Na vodní ploše Barbora je kromě osvěžujícího koupání možno provozovat windsurfing a yachting. Okolí je vhodné k cykloturistice. Po dohodě je možno zajistit tenis či rybolov.

V letošním roce jsme pro vás vybudovali dva nové beach volejbalové kurty. Obě hřiště mají mezinárodní parametry a je možné využít i k beach tenisu.

Cena: 150 Kč/h záloha na míč 200 Kč

Stravování

Součástí kempu je restaurace, kde se můžete příjemně osvěžit či najíst, posedět vevnitř i na terase. Vedle terasy se nachází pískoviště pro nejmenší.

Služby

Na vodní ploše Barbora je kromě osvěžujícího koupání možno provozovat windsurfing a yachting. Okolí je vhodné k cykloturistice. Po dohodě je možno zajistit tenis či rybolov.
V letošním roce provozovatel Eurocampu a Yacht Clubu Barbora opět vyhrál výběrové řízení na provozování všech pláží na Barboře, které jsou součástí celého rekreačního celku.

Pláže jsou rozděleny na „hlavní“ ( bez přístupu psů) a „psí“ , kde je vstup se psy povolen a je povinností jejich majitelů udržovat čistotu a zajistit bezpečný pohyb psů na pláži.

Obě pláže jsou zpoplatněny. Ubytovaní hosté v kempu mají na obě pláže vstup zdarma!

Na obou plážích je dostatek stánků s občerstvením, které by měly uspokojit všechny požadavky návštěvníků.

Doplňující informace

Vodní nádrž Barbora vznikla v 70.letech zatopením povrchového lomu Barbora.Vodní plocha má rozlohu 65 hektarů s hloubkou téměř 70 m. Právě díky této hloubce je samočisticí schopnost této vodní plochy tak velká, že nehrozí výskyt sínic a čistota vody je přirovnávána k moři. Díky všem těmto výhodám je tato nádrž hojně navštěvována lidmi nejen z Teplicka a Ústeckého regionu, ale postupně i turisty z celé republiky a zahraničí.

Tím, že lom byl zatopen již téměř před půl stoletím, se postupně zazelenaly břehy této vodní plochy a vyrostl zde listnatý les, který obepíná Barboru ze 70 % délky jejího břehu.

Hlavní pláž má délku cca 500 m a je celá travnatá. Eurocamp Barbora se nachází uprostřed této pláže a vzdálenost od břehu je 20 m. Tato vodní plocha je hojně využívána jachtaři a windsurfaři, kteří díky příznivému větru mohou využívat naplno tuto nádhernou vodní plochu.

Několikrát do roka se zde pořádají jachtařské závody a svojí loděnici má zde agilní klub vodních sportů - Jacht klub Duchcov.

Díky čistotě vody zde vyrostlo i potápěčské středisko, kde se provádí nejen kurzy potápění, ale i různá cvičení všech záchranářských složek.
Tím, že Barbora je již tak dlouho zatopena, tak se postupně z „mrtvé“ vody stává vyhlášené centrum rybářů, kteří na zalesněných březích čekají na svůj kapitální rybí úlovek. Kromě kaprovitých ryb se zde nachází všechny druhy dravých ryb.

Nejkrásnější je zde ovšem plavání v jakoukoliv denní dobu. Samozřejmě s vrcholem dne –západem slunce. Ten, kdo nemá moc dobrý pocit z velké hloubky pod sebou, může plavat podél břehu a i tak vychutnávat čistotu vody Barbory, kdy viditelnost je min. do 5-ti metrů hloubky.
Pro všechny návštěvníky Eurocampu Barbora je vstup na pláže zdarma.

rybaření
šlapadla a lodičky
potápění
cyklovýlety
golf
projížďky na koních
beach volejbal –beach tenis – beach badminton
pěší túry a výlety
živá hudba
windsurfing

Vybavení

Provozní doba

15.6.-15.10.

Typ kempu

Kemp

Ubytování

Stany, Karavany

Vybavení objektu

Společenská místnost, Elektřina, Hřiště, Ohniště, Oplocený areál, Wifi pokrytí v celém areálu, Sprchy, Teplá voda, WC, Koupání

Jazyky na recepci: cz,sk,de

Kemp vhodný pro

pro rybáře, pro turistiku, pro sportovní aktivity, pro seniory, pro rodinnou dovolenou

Pro karavanisty

Přípojka el. energie, Výměna plyn. bomby

Max. příkon: 6 A

Sportovní zázemí

Vodní sporty, Tenisové hřiště

Stravování

Restaurace

Stany

Parkování u stanu

Koupání

Jezero, Koupání zdarma

Ceník - Eurocamp Barbora

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Okolí

Načítám...

Kontaktní údaje

Eurocamp Barbora
Oldřichov
417 24 Jeníkov

Poloha: GPS: N50°38'23", E13°45'21"
Web: www.eurocampbarbora.cz/
E-mail: Odeslat dotaz
Telefon: Kontaktovat telefonem
Kraj Ústecký kraj
Rekreační oblasti: České středohoří, Krušné hory

Jak se k nám dostanete

Rezervační formulář

Načítám...

Přečtěte si hodnocení kempu Eurocamp Barbora, který hodnotil 1 uživatel. Ceny najdete v ceníku kempu Eurocamp Barbora. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí kempu Eurocamp Barbora.

2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist