Ubytování

Turistický autokemp Bučnice v Teplicích nad Metují

Turistický autokemp Bučnice v Teplicích nad Metují

"Náhle se vynořil z mořských vln Poseidon a udeřil do lodi dlaní. V tom okamžiku se celá loď se vším, co na ní bylo, proměnila v kámen a kámen narostl až ke dnu a pevně se v něm zakotvil."

- Staré Řecké báje a pověsti (Eduard Petiška, 1986)

Turistický autokemp Bučnice leží v malebném údolí řeky Metuje mezi Teplickými a Adršpašskými skalami, na samotném okraji národní přírodní rezervace, která je součástí Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Zmíněný citát v úvodu má spojitost s Teplickými skalami. V centrální části skal se totiž nachází podzemní labyrint Poseidon.

 

Zajímalo nás tedy, co vše kemp návštěvníkům nabízí. Prozradila nám to provozovatelka Gabriela Blahnová.

„Nabízíme ubytování v 17 čtyřlůžkových chatkách s lůžkovinami, 6 nově vybudovaných čtyřlůžkových chatek s lůžkovinami, 17 čtyřlůžkových chatek bez lůžkovin – nutno mít vlastní spacák, 3 pětilůžkové chatky s lůžkovinami“ Autokemp dále nabízí ubytování v 7 šestilůžkových pokojích přímo v hlavní budově.

„Rozloha areálu je 4 ha“, je tu tedy velká stanová plocha, která pojme 120 stanů a 20 karavanů s možností elektrické přípojky. U chatek, stanů a karavanů lze parkovat osobní vozidla.


O zábavu těch nejmenších je tu postaráno. „K dispozici jsou houpačky, pískoviště a trampolína.“ V recepci je možnost si zapůjčit DVD (převážně dětské), stolní společenské hry, knihy, míče, nebo drobné sportovní vybavení na badminton.

V prostorách areálu v hlavní budově je společná kuchyň, která je plně vybavena nádobím, elektrickými vařiči, ledničkami, nápojovým automatem, mikrovlnnou troubou a dostatečnou kapacitou stolů k posezení. Vstřícný personál Vám s úsměvem rád uvaří kávu či čaj.

Potřebné suroviny si sebou vozit nemusíte, lze si je zakoupit v kiosku s občerstvením. Nabízejí široký sortiment potravin. Lze si také objednat čerstvé pečivo na následující den.

Pokud si návštěvníci zrovna nechtějí připravit své vlastní jídlo, mohou si zajít ke vstupu do Teplických skal (cca 200 m), kde je na výběr z několika restaurací. Na recepci, která zároveň slouží jako infocentrum, Vám ochotně poradí, kde si nejlépe pochutnáte.

 

V kempu je celkem 6 velkých ohnišť s posezením, kde je možnost si udělat táborák a upéct buřty. Uklidňující praskání dřeva, plápolání plamenů ohně a poklidná příroda okolo jsou velkým lákadlem.

Ideální poloha kempu umožňuje podnikat zajímavé výlety po okolí. Na své si tu příjde každý, ať už rodiny s dětmi, rybáři, nebo turisté a cyklisté. Pro ty je tu velmi rozvětvená síť cyklotras, jedna taková vede přímo podél kempu.

Okolí nabízí nepřeberné množství přírodních krás, zajímavých míst, historických, či kulturních památek. Mezi největšími lákadly v horkých prázdninových dnech „jasně vedou“ Teplické skály a Adršpach. Možnost koupání je na přírodním koupališti v Teplicích.  Dále stojí za to vidět broumovský klášter, Olivětínský pivovar, stolovou horu Ostaš v Polici nad Metují a mnoho dalšího.

A pokud jste na těchto místech už byli, nevadí. Na recepci Vám rádi sestaví Váš výletový program třeba i na celý termín pobytu. Doporučí Vám místa, která ještě neznáte. Zajistí Vám kurz skalního lezení, nebo vyjížďku na koních.


Pokud tedy chcete strávit svůj volný čas v romantické přírodě, není nad čím váhat. Do Teplic nad Metují se dostanete autem, nebo je sem skvělé vlakové spojení. Poblíž kempu je i vlaková zastávka "Teplice – skály".

Další informace o autokempu Bučnice na Dokempu.cz

Fotoreportáž z autokempu Bučnice

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist