Ubytování

Autokemp Mostek v romantickém podhůří Krkonoš

Autokemp Mostek v romantickém podhůří Krkonoš

Obdiv k přírodním krásám je pravděpodobně starý jako lidstvo samo.

Za romantickým prostředím jsme se vydali do malebné obce Mostek, která se nachází nedaleko Dvora Králové.

Jihozápadně od obce se rozkládá v blízkosti lesů, velikostí spíše rodinný autokemp. Zajímalo nás, co vše návštěvníkům nabízí. Prozradila nám to místostarostka obce Dagmar Včeláková.

„Nabízíme ubytování v 11 pětilůžkových chatkách. Každá z nich je rozdělena na dvě obytné místnosti. “Všechny chatky jsou vybavené ložním prádlem, lednicí a základním nábytkem jako je stůl se židlemi, nechybí tu ani šatní skříň s komodou.
Dále je možnost se ubytovat ve vlastních karavanech, pro které je k dispozici deset elektrických přípojek, nebo si postavit vlastní stan na vyhrazené travnaté ploše jak na slunných místech, tak i ve stínu pod vzrostlými stromy”.

V prostorách areálu je společná kuchyň, která je plně vybavena plynovými sporáky, lednicí, mikrovlnnou troubou a varnými konvicemi. Potřebné suroviny si sebou vozit nemusíte, lze si je zakoupit přímo v Mostku. „Máme tu tři obchody s potravinami, které jsou otevřeny každý den, i o víkendu.“ V obci je i malá Mostecká pekárna. „Pečou si vlastní pečivo, výborné chleby, housky a také sladké pečivo,“ dodává místostarostka.

 

Pokud si návštěvníci zrovna nechtějí připravit své vlastní jídlo, je v kempu kiosek s rychlým občerstvením, nebo si mohou zajít do sousedícího Penzionu a restaurace Za Mostem, kde vaří jak hotová jídla tak i minutky, a to každý den v týdnu.

Jeden z největších přírodních bazénů v blízkém okolí se rozprostírá přímo uprostřed kempu. „Bazén má 50x25 metrů, přítok vody je z Mosteckých lázní, voda není chemicky ošetřena a bazén má přírodní charakter.“
Čistotu vody zajišťují na přítoku štěrkové filtry, které přírodně zbaví vodu všech nečistot. Vhodná je tak i pro kožní alergiky.

 

V kempu i v blízkém okolí je spousta možností, kde se nejen děti ale i dospělí mohou vydovádět, zasportovat si, užít si volný čas. „Přímo v areálu kempu je hřiště na plážový volejbal, stolní tenis, pro děti máme prolézačky, kolotoč, houpačky a skluzavku.“

„U nedalekého fotbalového hřiště v obci je nově postaven multifunkční areál, který nabízí dětské hřiště s lanovými prvky, venkovní posilovnu nebo tenisový kurt. Nejúžasnějším sportovištěm je ale jeden z největších venkovních skateparků v České republice. Sjíždějí se sem skejťáci z celého kraje! Právě kvůli skateparku do autokempu přijíždějí některé rodiny už 3 roky po sobě. Zkrátka každý si tu najde něco pro zábavu."

 

Na své si přijdou i turisté. Pokud máte rádi cyklistiku, nebo chcete mít hezké zážitky z okolí, můžete využít mnoho stezek a cyklotras, které vedou kolem krásných a známých míst - hrad Pecka, vrch Zvičina s výhledem do dalekého kraje, pohádková přehrada Les Království či královédvorská zoo.

Návštěvníci kempu také využívají celodenních výletů do Krkonoš nebo do Prachovských či Adršpašských skal. Když počasí nepřeje, což se i v létě může stát, je i pro takový případ kemp připravený. „Ve spolkové místnosti je možnost sezení u televize, pro čtenáře tu máme miniknihovnu a pro ratolesti společenské hry.“
Po celém areálu je k dispozici wi-fi připojení, a to zcela zdarma.

Pokud tedy chcete strávit svůj volný čas na romantickém a klidném místě, není nad čím váhat. Do Mostku se dostanete jak autem, tak i skvělým vlakovým spojením. Obcí totiž prochází hlavní železniční trať Pardubice – Liberec.

 

Další informace o autokempu Mostek na Dokempu.cz

Fotoreportáž z autokempu Mostek

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist