Ubytování


 


house house house house house house   (napište číslo od 1 do 5)

dokempu.cz

Následující formulář slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze.

Hlášení chyby


Chybu hlásí


dokempu.cz

Autokemp Apollo

Autokemp Apollo
1.3 / 10 Podprůměrné
podle 3 recenzí (celkem 213)

U Apollo 858,
BŘECLAV 691 44 | Mapa

Provozní období: 01.04. - 31.10.

Doporučené kempy

Skvělé 8.9/ 10

3* Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice…

Kemp Keramika naleznete přímo na břehu Hracholuské přehrady, asi 15km západně od Plzně.…

!!! REZERVACE POUZE TELEFONICKY NA TEL.: 724 807 593 !!! Za rok 2009, 2010, 2011, 2012 i…

!!! REZERVACE POUZE TELEFONICKY NA TEL.: 720 039 114 !!! ...NOVĚ UBYTOVÁNÍ V CHATOVÉ…

Základní informace

Autokemp Apollo je středem turistických a cyklistických stezek
v překrásné přírodě Lednicko-valtického areálu.
Ubytování je zajištěno ve standardních dřevěných chatkách dvou, čtyř, pěti a šestilůžkových. Dále je zde možnost stanování na volných zatravněných plochách. Pro karavany a obytné přívěsy jsou zajištěny místa s elektrickou přípojkou 220V. V areálu kempu jsou společné sprchy s teplou a studenou vodou a společná zděná WC. V blízkosti recepce a stánku s občerstvením jsou nově vybudované zděné sociální zařízení.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve standardních dřevěných chatkách dvou, čtyř, pěti a šestilůžkových. Dále je zde možnost stanování na volných zatravněných plochách.

Vybavení chatek:
postel s přikrývkou a polštářem + povlečení
elektrická přípojka, osvětlení
stůl, židle, skříně či noční stolek

Služby

Možnosti:
- parkování motorových vozidel u stanů či chatek
- využít uzamykatelnou kolárnu bez poplatků
- rozdělávat ohniště za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů
- pitná voda k dispozici v celém areálu kempu

Doplňující informace

Lokalita
Lednicko-valtický areál
Lednicko-valtický areál je od roku 1996 v seznamu míst Světového kulturního přírodního dědictví UNESCO. Rozkládá se na ploše 200 km2 a je považován za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě. Autokemp Apollo Lednice je součástí cyklotras a turistických tras a nabízí mnoho příležitostí k poznávání památek a krás okolí.

Zámek Lednice
Dnešní podoba zámku Lednice je výsledkem přestavby z let 1846-1858 v duchu anglické novogotiky. Veřejnosti přístupné místnosti v přízemí zámku vynikají zejména bohatostí řezbářské výzdoby. V roce 1995 byla prohlídková trasa rozšířena o novou část. Jde o soukromé apartmá, které až do své smrti v roce 1881 užívala kněžna Františka z Lichtenštejna, vdova po Aloisovi II., knížeti z Lichtenštejna, stavebníkovi poslední, romantické novogotické přestavby zámku. K zámku přiléhá na východní straně skleník, postavený v letech 1843 – 1845 podle projektu P.H. Desvignese. Dokonalým rámcem zámku se skleníkem je francouzská zahrada a rozsáhlý krajinářský park s četnými romantickými stavbami.

Otevírací doba:
květen – srpen: denně kromě pondělí 900 – 1800
září: denně kromě pondělí 900 – 1700
www.zamek-lednice.cz

Minaret
Minaret je dominantou nejen lednického zámeckého parku, ale i symbolem celého Lednicko-valtického areálu. Jeho výstavba byla provázena velkými problémy zejména při založení stavby v bažinatém terénu. Proto muselo být podloží zpevněno 500 dubovými piloty, na kterých byla teprve stavba založena. Byl v letech 1797-1804 architektem Josefem Hardtmuthem. Z jeho ochozu v bezmála šedesátimetrové výšce jsou k vidění téměř všechny stavby areálu a otevírá se odsud krásný pohled na Pálavu na západě a na Malé Karpaty na východě.

Otevírací doba:
květen až srpen: denně kromě pondělí 1000 – 1800
září: denně kromě pondělí 1000 – 1700
www.zamek-lednice.info/minaret.php

Janův hrad
Jedna z romantických staveb lednicko-valtického areálu, která sloužila jako lovecký hrádek, kde začínaly a končily panské hony a kde býval vyhlašován
král lovu. Janův hrad byl projektován a vystavěn v letech 1801-07
architektem J. Hardtmuthem tak, aby napodoboval středověkou hradní zříceninu.
V sále průčelního traktu a v jednotlivých věžích je instalována expozice fauny lužního lesa a loveckých trofejí.

Otevírací doba:
květen – září: denně kromě pondělí 900 – 1645
www.zamek-lednice.info/januv_hrad.php

Lednické rybníky
Lednické rybníky patří k nejstarším rybničním soustavám na Moravě a od 15. století jsou trvale využívaly k chovu ryb. Tvoří je největší moravský rybník Nesyt (315 ha) a dále rybníky Hlohovecký (104 ha), Prostřední (48,5 ha) a Mlýnský (107 ha). V první polovině 19. století byly břehy rybníků, s výjimkou Nesytu, Lichtenštejny parkově upraveny a spolu s dalšími krajinnými úpravami i stavbami v jejich okolí vznikl jedinečný krajinný park. Součástí rezervace Lednické rybníky je i Zámecký rybník v Lednici (30,1 ha), vybudovaný v polovině 17. století v místech meandrů Dyje. Třetinu jeho plochy zabírá patnáct ostrovů, které jsou stejně jako okolí parkově upraveny. V roce 1953 byly Lednické rybníky vyhlášeny státní přírodní rezervací za účelem ochrany ptactva a jiné zvířeny, květeny i krajinného rázu. Dnes je tato rezervace jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v republice a byla zařazena i do seznamu mokřadů mezinárodního významu.

Apollónův chrám
Podle projektu architekta Josefa Kornhäusela postavil Johann Karl Engel v letech 1817-1819 na vrcholku nad Mlýnským rybníkem pavilón s nástavbou a vyhlídkovou terasou. Sochařská výzdoba, která sem byla přenesena ze zrušeného chrámu Múz, pochází od Josefa Kliebera a tématicky se váže k antickému bohu Apollonovi.

Lovecký zámeček
Klasicistní stavba Josefa Hardtmutha s výraznou fasádou pochází z roku 1806 a stojí nedaleko Lednického zámku v zámeckém parku. Byla postavena v místech, kde končívaly parforsní hony na zvěř – štvanice.

Nový dvůr
Josef Hardtmuth přestavěl v letech 1809-1810 jižně od Lednice hospodářskou usedlost pro chov ovcí. Asi o 10 let později stavbu doplnil Johann Karl Engel tzv. Rotundou, kruhovým sálem odděleným prosklenými stěnami od stáje pro 20 kusů krav vzácného bernského plemene. Dvůr ale paradoxně nakonec proslavili koně, kteří se zde chovají dodnes a na nichž je možné se i projet.

Tři Grácie
Sousoší tří antických bohyní od Martina Fischera, které původně stávalo v lednickém zámeckém parku, bylo v roce 1825 přemístěno na vyvýšeninu nad Prostředním rybníkem a obestavěno kolonádou podle projektu Johanna Karla Engela.

Svatý Hubert
Stavba Lednicko-valtického areálu postavenou v roce 1855 podle plánů Jiřího Wingelmüllera stavitelem Janem Heidrichem, je lesní kaple zasvěcená patronovi lovců – svatému Hubertu. Kaple stojí na lesní světlině v Bořím lese a je oblíbeným místem rodinných pikniků.

Zámek Valtice
www.zamek-valtice.cz/

Lodní doprava po Lednicko-valtickém areálu
www.lodnidoprava.com/

Majitel zařízení Ing. Irena Sadílková

Ing. Irena Sadílková

provozovatelka

„Srdečně Vás zveme do našeho kempu v překrásné přírodě Lednicko-valtického areálu.
Ubytování je u nás možné v chatkách , stanech i karavanech.

Těšíme se na Vás!!”

Vybavení

Provozní období

01.04. - 31.10.

Ubytování

Chatky, Stany, Karavany

Vybavení objektu

Elektřina, Hřiště, Ohniště, Parkoviště, Dětské hřiště, Oplocený areál, Psi povoleni, Sprchy, Teplá voda, WC

p1070486 p1070486 p1070533 p1070533 p1070543 p1070543
Typ kempu

Chatová osada, Kemp

Kemp vhodný pro

pro rybáře, pro turistiku, pro sportovní aktivity, pro rodinnou dovolenou

Pro karavanisty

Výlevka chem. WC, Přípojka el. energie

Služby

Půjčovna kol a koloběžek

Certifikace/Asociace

Cyklisté vítáni

Vybavení chatek

Elektřina, Lednice, WC, Ložní prádlo

Stany

Parkování u stanu

Koupání

Rybník

Přečtěte si hodnocení kempu Autokemp Apollo , který hodnotilo 3 uživatelů. Ceny najdete v ceníku kempu Autokemp Apollo. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí Autokemp Apollo.

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist