Autokemp Budišov nad Budišovkou - Okolí

9.7 / 10 Vynikající
podle 59 recenzí (celkem 501)  

Nábřeží 688,
BUDIŠOV NAD BUDIŠOVKOU 747 87 | Mapa

Provozní období: 1.5. - 30.9.

Základní informace

Načítám...

Ceník - Autokemp Budišov nad Budišovkou

Načítám...

Fotogalerie

Načítám...

Hodnocení návštěvníků

Načítám...

Restaurace

U Huberta - (0.8 km) - Budišov nad Budišovkou
U Čápa - (0.8 km) - Budišov nad Budišovkou
Myslivna - (1 km) - Budišov nad Budišovkou
U Hynka - (7.9 km) - Dvorce
U Radků - (7.9 km) - Dvorce
Pivnice - (8.5 km) - Vítkov
Restaurace - (8.5 km) - Vítkov
Restaurace Bar Asia - (8.5 km) - Vítkov
Bowling Jimi Klub Vítkov - (8.8 km) - Vítkov
Hospůdka ,,U Berana'' - (9.1 km) - Vítkov

Památky

Nejvyšší místo hradního jádra
2003 © Feudum.cz, www.hrady.cz
Vildštejn (3.7 km)
zaniklý hrad
Hrad zřejmě vznikl jako správní středisko budišovského panství. V roce 1316 ho do vlastnictví dostali Dětřich a Jindřich z Fulštejna. Zanikl pravděpodobně koncem 14. stol. za válek mezi markrabaty Joštem a Prokopem.
jádro hradu z příkopu
© Koalix 17/2/2005, www.hrady.cz
Medlice (8.2 km)
torzo hradu
Hrad Medlice pochází z 13. století, neměl dlouhého trvání, neboť válečné události 15. století, pravděpodobně vojsko Matyáše Korvína,způsobilo jeho konec. K tomu ještě stavba nedaleké silnice Olomouc-Opava, na kterou byl použit i hradní materiál.
Ojedinělé zdivo zaniklého hradu
2003 © Feudum.cz, www.hrady.cz
Šternek (9.1 km)
zaniklý hrad
Pouhé zbytky zdiva zůstaly po hradu, patřícím zřejmě pánům ze Šternberka. Jeho historie trvala jen desítky let. Stával na ostrožně ze dvou stran obklopený hlubokým srázem. Jeho definitivní konec nastal po stavbě silnice Opava-Olomouc v letech 1775-7.
Jádro hradu, pohled z mostu
© Roman Řezáč 01/2005, www.hrady.cz
Vikštejn (10.2 km)
zřícenina hradu
Hrad vznikl asi v polovině 13. století. Sloužil k ochraně jižní části opavského knížectví. Roku 1648 ho nechal slezský zemský velitel Gonzaga vyhodit do povětří. Hrad byl ponechán svému osudu, zpustl a změnil se ve zříceninu.
© Michal Petr, 12/2011, www.hrady.cz
Hluboký, Pustý zámek (19.6 km)
zřícenina hradu
Hrad vybudovaný po roce 1340 olomouckým biskupem Janem Volkem. Roku 1426 byl hrad obležen, dobyt a zbořen. Zbytky hradu se později nazývaly "Pustý zámek".
2003 ©Luděk Pitter, www.hrady.cz
Puchart, Potštát, Sudetský zámek, Zighart, Pustý zámek (20 km)
zřícenina hradu
Doba založení hradu není známa. Poprvé připomínán v souvislosti se Závišem z Potštátu roku 1318. Na přelomu 13. a 14. stol. byl pravděpodobně centerm kolonizace okolí. Nejspíše zanikl v souvislosti s obsazením Potštátu markrabětem Prokopem r. 1394.
Zbytek brány do předpolí
© Roman Řezáč 06/2006, www.hrady.cz
Tepenec, Karlsburg, Twingenberg (21.4 km)
zaniklý hrad
Zaniklý hrad. Postave Karlem IV. po r. 1340. Zničen za markraběcích válek koncem 14.st., r. 1406 uváděn jako pustý. Od 19. století kamenolom zlikvidoval kopec i s jádrem hradu. Ještě asi před pěti lety patrné zbytky opevněného předpolí.
© Roman Řezáč 2004, www.hrady.cz
Drahotuše, Drahotuš, Drahotuch (23.9 km)
zřícenina hradu
Nevýrazné zříceniny hradu založeného Bohušem z Drahotuš v 13. století. Po roce 1476 připadl hrad Pernštejnům, ztratil sídelní funkci a zpustl.
Šternberk - celkový pohled
2003 ©Puffin Puffin, www.hrady.cz
Šternberk (24.2 km)
hrad
Romanticky upravený gotický hrad s vestavěným renesančním zámkem. Poničen za husitských válek, za třicetileté války a požárem roku 1578. Opraven a přestavěn roku 1886 za Jana ll. z Lichtenštejna. Dnes hrad spravuje Vlastivědné muzeum v Olomouci.
© Luděk Vláčil 08/2016, www.hrady.cz
zvonice (27.5 km)
sakrální památky
Prostá, ale malebná zvonička v osadě Pocheň pochází z 1. poloviny 19. století. Osada leží na říčce Čižině pod zbytky středověkého hradu Vartnova.
Vartnov - portál
2003 ©Puffin Puffin, www.hrady.cz
Vartnov (27.7 km)
zřícenina hradu
Hrad Vartnov se poprvé připomíná až roku 1377, archeologické nálezy vznik hradu datují na počátek 14. století. V roce 1474 dobyt a již nebyl obnoven. Jeho pozůstatky odkryl meziválečný archeologický výzkum.
Hrad ze silnice
© Roman Krejčí 16.8.2001, www.hrady.cz
Sovinec (28 km)
hrad
Rozsáhlá hradní pevnost se složitým stavebním vývojem od 14. do 17. stol. Majetkem řádu německých rytířů od r. 1642.
Příkop a val na Přerovci
Roman Krejčí - 2003, www.hrady.cz
Přerovec (28.5 km)
zaniklý hrad
Téměř zaniklý hrad. Založen přibl. v 13. -14. stol. Příslušný katastr uváděn r. 1442, hrad však prvně zmiň. až 1492. Velmi sporé zmínky v pramenech. R. 1576 uváděn již jako "pustý zámek Přerovec".
čelo lokality s viditelnou hranou jádra na jihu a jihozápadě
© Jan P. Štěpánek 01/2008, www.hrady.cz
Rybáře (28.9 km)
zaniklý hrad
Terénní pozůstatky drobného, snad středověkého opevnění ve svahu nad řekou Bečvou nedaleko osady Rybáře u Hranic. Kruhové, až vejčité plato o průměru cca 40-45 m je na západě a severozápadě sledováno pozůstatkem setřelého valu.
Zbytky zdiva
2003 ©Roman Krejčí - www.feudum.cz, www.hrady.cz
Svrčov (29 km)
torzo hradu
V písemných pramenech se hrad s jistotou objevuje jen r. 1548, kdy byl ovšem už pustý. Určitou nadějnou zmínku o době jeho života představuje predikát Zbyňka ze Svrčova na listině z r.1336. K vidění je nevýrazná zřícenina gotického hradu.
Zbytek nasucho loženého zdiva
Roman Krejčí  2001 © www.feudum.eu, www.hrady.cz
Zátor (29.7 km)
torzo hradu
Hrad poprvé zmíněn r. 1342 v přídomku pánů z Lomnice, podle nálezů vznikl v 1. pol. 14. stol., r. 1474 snad dobyt uherskými vojsky, v 16. stol. opuštěn. Dochovány reliéfní stopy zástavby jádra, okružní val a příkop.
pohled na vnitřní hrad od jihu ze 4. dvora
© Jan P. Štěpánek 09/2005, www.hrady.cz
Helfštýn (29.9 km)
zřícenina hradu
Hrad založen koncem 13. století. Ve 14. století přestaven na gotickou pevnost. Následné časté přestavby ovlivnily slohovou různorodost hradu. V roce 1656 záměrně pobořen. Do dnes se dochovala rozsáhlá zřícenina, místo setkání uměleckých kovářů.
Strálek
© Jan Laurýn, 07/2007, www.hrady.cz
Strálek (29.9 km)
torzo hradu
Reliéfní pozůstatky netypického hradu založeného kolem roku 1282 Benešem ze Štítiny, opuštěného ve 2.pol. 14. stol., zaniklého požárem. Na hradě nalezen soubor luxusních keramických a kovových artefaktů.
rozhledna Hanse Kudlicha
© Zuzana Holasová, 08/2009, www.hrady.cz
rozhledna Hanse Kudlicha, Strážiště (30 km)
věž
Rozhledna Hanse Kudlicha (22 m, 400 m n. m.) byla postavena r. 1913 jako památník úvalenského rodáka, lékaře a politika, který prosadil osvobození sedláků od roboty. Arch. návrh vypracovali Oskar a Eugen Felgelovi. Po r. 1945 věž chátrala. V r. 2000 zrekonstruována a znovu otevřena.
, www.hrady.cz
Starý Jičín (32.7 km)
zřícenina hradu
Zřícenina ranně gotického hradu z počátku 13. stol. Největší rozkvět v 16. a počátkem 17. stol. majetkem rodu Žerotínů, z této doby renesanční přestavby a přístavby. Za třicetileté války značně zchátral.

Tipy na výlet

Budišov AC

Budišov - AC je rozcestí a orientační místo na modré turistické trase a najdeme jej u jižního okraje města Budišov nad Budišovkou a v blízkosti autokempu. Jihozápadním směrem od rozcestí je vybudovaná malá přehradní nádrž sloužící jako přírodní koupaliště a na jejím břehu je kemp. Kromě turistické trasy...

Budišov nad Budišovkou

Město Budišov nad Budišovkou najdeme západním směrem od města Vítkov. Budišov se rozkládá v údolí mezi Oderskými vrchy a Nízkým Jeseníkem. Jak název města napovídá protéká jeho územím říčka Budišovka. Západním směrem od města jsou na toku říčky vybudované malé závlahové nádrže. V blízkosti...

Budišov nad Budišovkou

Krásné a klidné městečko, kde je možnost se občerstvit v několika hospůdkách, ubytovat v autokempu, ale také třeba navštívit Muzeum břidlice, kde se dovíte spoustu informací z jíž víceméně její zaniklé těžby v okolí, také zde dostanete mapku pro naučnou stezku po stopách historie její těžby. Ve městě končí...

Starooldřůvecká silnice

Starooldřůvecká silnice je rozcestí a orientační místo na modré turistické značce a nachází se jihovýchodním směrem od města Budišov nad Budišovkou. Rozcestník je umístěn na stromě v místech kdy turistická značka opouští tuto silnici vedoucí z Budišova do obce Staré Oldřůvky a dále pokračuje po lesní cestě....

Budišov žst.

Budišov nad Budišovkou - železniční stanice je rozcestí a orientační místo na modré turistické trase a najdeme jej v západní části města v blízkosti vlakového nádraží. Rozcestník je umístěn na stromě u křižovatky silnic. Nedaleko od rozcestí protéká říčka Budišovka. Po modré značce se odtud můžeme vydat...

Holý vrch

Holý vrch ( 573 m.n.m.) se zvedá mezi městem Budišov nad Budišovkou a obcí Svatoňovice. Stráně vrcholku tvoří pole. Na vrcholu kopce roste osamocený strom. U severozápadního úpatí kopce se rozprostírá malý lesík. Přes severní úbočí Holého vrchu vede silnice spojující město Budišov a obec Svatoňovice a na...

Svatoňovický kopec

Svatoňovický kopec ( 595 m.n.m.) je součástí pohoří Nízký Jeseník a zvedá se severovýchodně nad městem Budišov nad Budišovkou. Východně od Svatoňovického kopce se zvedá Šibeniční návrší ( 571 m.n.m.). Na stráních vrcholku se rozprostírají louky, které na severním a západním úbočí přeruší dva malé lesy....

Svatoňovice

Obec Svatoňovice leží západním směrem od města Vítkov a východně od města Budišov nad Budišovkou. Svatoňovice se rozkládají v oblasti pohoří Nízký Jeseník. Od okrajových částí obce se zvedají kopce, na jejichž stráních se rozkládají lesy. Severovýchodně se nad obcí zvedá Šibeniční návrší ( 571 m.n.m.) a...

Mléčný vrch

Mléčný vrch ( 570 m.n.m.) se zvedá v oblasti pohoří Nízký Jeseník a nad jihovýchodním okrajem obce Svatoňovice. Stráně vrcholku jsou tvořeny rozlehlými poli, jen na západním úbočí je nevelký lesík. U horního okraje tohoto lesa byl vybudován posed. Kolem západního úpatí Mléčného vrchu protéká bezejmenný potok,...

Staré Oldřůvky

Staré Oldřůvky jsou místní částí Budišova nad Budišovkou a rozkládají se jižním směrem od města. Osada je obklopena lesy rostoucími na stráním okolních kopců. Nejvýše položeným místem nad osadou je severozápadně vrchol Palísek ( 604 m.n.m.). V okolí osady najdeme několik bývalých břidlicových dolů. V jednom z...

Údolí Budišovky

Údolí Budišovky je rozcestí zelené a modré turistické trasy a nachází se v údolí říčky Budišovky, jižním směrem od obce Svatoňovice. Rozcestník je umístěn u křižovatky lesních cest a nedaleko něj ústí do Budišovky bezejmnený potok, který pramení u jižního okraje Svatoňovic. Po modré značce dojdeme k tomuto...

Lobník - přehrada

V podstatě se jedná o nedílnou součást vodní nádrže Kružberk, nicméně při bližším pozorování zjistíme že jde o samostatnou vodní plochu. Cca 3,5 km severně od Budišova nad Budišovkou je na potoce Lobník vybudována záchytná hráz proti splaveninám z polí a lesa. Na sypanou hráz byla použitá navětralá suťová...

Budišovská silnice

Budišovská silnice je rozcestí a orientační místo na červené turistické značce vedoucí z města Budišov nad Budišovkou kolem zříceniny hradu Vildštejn do městečka Dvorce. Z tohoto městečka můžeme po červené dále pokračovat na nejvyšší místo Nízkého Jeseníku na vrchol Slunečná ( 800 m.n.m.). Z vrcholku je velmi...

Dolní Guntramovice

Dolní Guntramovice jsou místní částí obce Guntramovice, která je městskou částí města Budišov nad Budišovkou. Dolní Guntramovice se rozprostírají západním směrem od Budišova nad Budišovkou. Jižním směrem od osady je oblast vojenského prostoru Libavá. Severozápadním a východním směrem od osady je na řece...

Čermenský Mlýn

Čermenský mlýn je rozcestí a orientační místo na modré turistické trase a najdeme jej jihozápadním směrem od obce Čermná ve Slezsku u bývalého mlýna a v údolí říčky Budišovky. Tento Mlýn byl využíván jako správní budova břidlicových dolů, které tu v okolí pracovaly. Kromě modré turistické trasy prochází...

Černý důl

Černý důl je přírodní památka v lesním porostu východním směrem od obce Svatoňovice. Západním směrem od obce je město Budišov nad Budišovkou a východním směrem městečko Vítkov. Vydáme-li se jižním směrem od obce Svatoňovice dojdeme k okraji vojenského výcvikového prostoru Libavá. Na sever od obce se rozprostírá...

Kružberk - přehrada

Kružberská přehrada je druhá největší svého druhu na Severní Moravě. Vodní nádrž zaujímá plochu 306 hektarů. Přehrada se rozkládá v oblasti pohoří Nízkého Jeseníku a jihozápadním směrem od města Opavy. Severně nad Kružberskou přehradou je vybudovaná největší vodní nádrž na Severní Moravě a to Slezská...

Čermná ve Slezsku

Opuštěný břidlicový důl, povrchový vchod

Čermná ve Slezsku

Obec Čermná ve Slezsku se rozkládá západním směrem od města Vítkov a v oblasti pohoří Nízkého Jeseníku. Severozápadně od obce se nachází vodní nádrž Kružberk a jihozápadním směrem je oblast vojenského výcvikového prostoru Libavá. V okolí obce se zvedají zalesněné stráně kopců a nejvýše položené místo v...

Staré Těchanovice

Obec Staré Těchanovice se rozkládá severozápadním směrem od města Vítkov. Součástí obce je nedaleká osada Jánské koupele. Obec se nachází v jihovýchodní části Přírodního parku Moravice. Osada Jánské koupele je bývalé lázeňské středisko a leží na pravém břehu Moravice. Na území osady vyvěrá...

Bučina rozcestí

Bučina rozcestí je křižovatkou modré a červené turistické trasy a najdeme jej severozápadním směrem od města Budišov nad Budišovkou. Červená značka procházející tímto rozcestím vede z města Budišov, kolem zříceniny hradu Vildštejn do městečka Dvorce a odtud se můžeme vydat dále na nejvyšší vrchol Nízkého...

Davidův mlýn

Nádherné místo k relaxaci. Zájemci o rybolov si zde můžou půjčit prut a zkusit si chytání pstruhů, pro děcka a je zde nádherné lanové centrum a pro ty odrostlejší a odvážnější jsou lana s překážkami umístěna zhruba ve čtyřmetrové výšce.Kromě rybolovu a lanového centra je zde i penzion s Restaurací, kde vaří...

Kružberk

Obec Kružberk se rozkládá severozápadním směrem od města Vítkov v údolí tvořeném řekou Moravicí. Západním směrem nedaleko obce byla vybudovaná stejnojmenná vodní nádrž Kružberk. Tato vodní nádrž byla vystavěna v roce 1948 až 1955 a původně sloužila k zásobování ostravského průmyslu a v důsledku rostoucí...

Nové Těchanovice

Osada Nové Těchanovice je místní částí města Vítkov a najdeme ji severozápadním směrem od města. Severně od osady protéká řeka Moravice, která zde vytváří malebné údolí. Osadou protéká Těchanovický potok. V okolí osady najdeme bývalé štoly a šachty, ve kterých se těžila pokrývačská břidlice. Nad údolím...

Slunečný kopec

Slunečný kopec ( 669 m.n.m.) je součástí Nízkého Jeseníku a zvedá se od severního okraje malé osady Horní Guntramovice. Na západním úbočí se rozprostírá les, na ostatních stráních kopce jsou louky. Tyto louky jsou u úpatí Slunečného kopce využívané jako pastviny pro dobytek. Severovýchodním směrem se od...

Restaurace RS Hadinka

Stravování, adresa: Hadinka, Vítkov Telefon: +420556301412 Kapacita: 20 míst Poskytnutí základního nářadí pro jednoduché opravy kol, Možnost umytí kola, základní vybavení pro mytí kola, Lékárnička, Informační tabule Cyklisté vítáni, Smlouva o certifikaci, Možnost usušení oblečení a výstroje, Prodej cyklistických...

Rekreační středisko Hadinka

Ubytování, adresa: Hadinka, Vítkov Telefon: +420556301412 Kapacita: 50 míst Možnost ubytování na jednu noc, Nabídka energeticky vydatných snídaní s minimem tuků, Možnost vyprání a usušení oblečení a výstroje, Uzamykatelná místnost/boxy pro bezplatné uschování jízdních kol, Poskytnutí základního nářadí pro...

Horní Guntramovice

Horní Guntramovice jsou místní částí obce Guntramovice, která je městskou částí města Budišov nad Budišovkou. Horní Guntramovice se rozprostírají v oblasti Nízkého Jeseníku a v jejím okolí se zvedají zalesněné stráně kopců. Jižním směrem od osady je oblast vojenského prostoru Libavá. Severovýchodním od osady...

Červená hora-vulkán a stopy generála Laudona

V oblasti Jeseníků najdeme dvě hory se stejným názvem Červená hora. Červená hora(1333 m) se nalézá v Hrubém Jeseníku a dává název známému Červenohorskému sedlu, kterým vede státní silnice ze Šumperka do Jeseníku. Druhá Červená hora(749 m) se nalézá ve střední části Nízkého Jeseníku v podcelku Domašovské...

Červená hora

Červená hora ( 749 m.n.m.) je nejvyšším místem Domašovské vrchoviny. Vrcholek se zvedá nad severním okrajem vojenského prostoru Libavá. Severozápadním směrem pod vrcholkem leží Moravský Beroun a severovýchodně najdeme Budišov nad Budišovkou. Z vrcholku kopce je velmi pěkný výhled na okolní panorama Domašovské...

Čermná

Potok Čermná pramení u severovýchodního okaje obce Čermná ve Slezsku u náspu železniční tratě a v nadmořské výšce 520 metrů. Potok Čermná teče nejprve východním směrem do města Vítkov, kde se jeho tok stáčí jižním směrem. Mezi obcí Čermná a městem Vítkov jsou na toku potoka vybudovány dvě vodní nádrže a...

Staré Lublice

Osada Stará Lublice je místní částí obce Kružberk a rozkládá se severním směrem nad obcí. Většina zástavby v osadě je soustředěna kolem silnice, která osadou prochází. Osada se rozprostírá u východního okraje Přírodního parku Moravice. Na severní okraj Staré Lublice navazuje Moravickomlýnský les. Západně od...

Stará Voda

Bývalá obec, která při budování vojenského prostoru Libavá v roce 1945 zanikla. V místech kde stávala obec se dochoval jen kostel svatého Jakuba Většího a svaté Anny. Kostel Svaté Anny je cenná barokní stavba pocházející z roku 1681 až 1686. V období kdy na našem území pobývala Sovětská armáda byl tento kostel...

Stará Voda-místní část Libavé-poutní místo

Poutní místo Stará Voda se nachází v Nizkém Jeseníku, při okresní silnici z Libavé do Budišova nad Budišovkou. Protože je ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá, lze se zde dostat jen na povolení a při cikloturistické akci Bílý kámen a při pouti na sv. Annu. Stará Voda se jmenuje poprvé v r. 1456 v listině Bohuše ze...

Horka

Vrchol Horka ( 582 m.n.m.) se zvedá v oblasti Oderských vrchů a nad severozápadním okrajem obce Klokočov. Na vrcholku kopce rostou dva osamocené stromy. V dolní části strání kopce se rozprostírají větší či menší lesy. Na jižním úpatí Horky najdeme budovu Klokočovského zámku, který v současné době slouží jako...

Zálužné

Osada Zálužné je rekreačním letoviskem a rovněž místní částí města Vítkov. Zálužné se rozkládá severozápadním směrem od města Vítkov v malebném údolí řeky Moravice. Osada leží na levém břehu Moravice a většina budov v osadě jsou rekreační objekty. Osadou prochází silnice spojující město Budišov nad...

Guntramovice - Zlatá lípa

Guntramovice jsou malá obec, která je v současné době součástí města Budišov nad Budišovkou. Toto městečko najdeme na Severní Moravě, severovýchodním směrem od města Olomouc. Guntramovice se rozprostírají v oblasti Nízkého Jeseníku a v jejím okolí se zvedají zalesněné stráně kopců. Jižním směrem od obce je...

Jánské koupele

Osada Janské koupele je součástí obce Staré Těchanovice a najdeme ji severně od obce a na pravém břehu řeky Moravice.První zmínky o minerálních pramenech v osadě Jánské koupele pocházejí z roku 1640 a v tomto období již byly jezuity z Melče využívány k léčení. Místní minerální voda byla plněna do lahví a...

Pavelák I

Rybník Pavelák I. byl vybudován na toku říčky Čermné v prostoru mezi obcí Čermná ve Slezsku a městem Vítkov. Východním směrem od tohoto rybníka se nachází další rybník a to Pavelák II. Jedná se o chovné rybníky, ve kterých je zakázán rybolov. Vodní plochu rybníka Pavelák I. přerušuje malý ostrůvek. Na...

Lhotka - Vítkov

Osada Lhotka je místní částí města Vítkov. Osadu najdeme severozápadním směrem od města. Severním směrem od osady protéká řeka Moravice. V okolí Lhotky jsou viditelné pozůstatky po těžbě břidlice. Na území osady pracuje jeden z posledních dolů na pokrývačskou břidlici, které se nacházejí u nás. V nedalekém...

Údolí Moravice

Hluboko zaříznuté údolí na toku řeky Moravice, které začíná pod přehradní hrází vodní nádrže Kružberk a končí u městečka Hradec nad Moravicí. V údolí kolem toku Moravice najdeme celou řadu krásných zakoutí, jmenujme ty nejzajímavější a turisticky vyhledávaná místa: Cvičné horolezecké skály pod přehradou...

Dvorce

Dvorce leží jihovýchodním směrem od města Bruntál. Jihozápadním směrem od obce je město Moravský Beroun, jihovýchodním směrem se rozkládá Budišov nad Budišovkou, vydáme-li se severním směrem z obce dorazíme k vodní nádrži Slezská Harta a východním směrem od obce se rozprostírá plocha vodní nádrže Kružberk....

Webkamera - Dvorce a okolí

Webkamera u náměstí snímá pohled na kostel v centru obce Dvorce v okrese Bruntál. Na stránce jsou také snímky několika dalších webkamer z okolí. Více zde

Mokřinky

Mokřinky jsou rekreační osadou, kterou najdeme východním směrem od vodní nádrže Kružberk. Severovýchodně od osady se rozkládá obec Melč a jižním směrem je oblast přírodní rezervace Nové Těchanovice. Osada se nachází na levém břehu řeky Moravice a je obklopena rozlehlým Moravickomlýnským lesem. V osadě je řada...

Stará Libavá - větrná elektrárna

Už nějakou dobu „zdobí“ křižovatku k Rejcharticím mezi Starou Libavou a Horními Gunrtamovicemi obrovská větrná elektrárna. Jedná se o typ Enercon E-70. Podle parametrů udávaných výrobcem má elektrárna výkon 2000 kW, čili 2MW (tj 1/1000 JETE). Rotor má průměr 71 m, výška sloupu dle výrobce je 58-113 m (podle...

Rejchartický potok

Rejchartický potok je malá horská bystřina, která protéká okrajem lesa. Rejchatrický potok pramení v nadmořské výšce 650 metrů a u severního okraje malého lesíka, který se rozkládá jižním směrem od malé osady Rejchatrice. Potok protéká kolem silnice vedoucí z obce Dvorce přes Rejchartice do Staré Libavé. U...

Ondrášov - Dvorce

Zaniklá úzkorozchodná trať.

Pekelný vrch

Pekelný vrch ( 631 m.n.m.) je součástí pohoří Nízký Jeseník a zvedá se jihozápadním směrem od obce Dvorce. Na stráních vrcholku se především rozprostírají pole. Malé lesy či hájky jsou na východním a západním úpatí a to kolem toku potoků. Po západním úpatí protéká Rejchartický potok, po severním úpatí...

turistické rozcestí Vítkov - U ŽST

Rozcestník před vítkovským nádražím. ČTZ vede odtud přes Kamenný potok a Kaménku do Oder MTZ vede jedním směrem k autobusovému nádraží, pak do Podhradí, kolem hradu Vikštejn přes Radkov a Melč do Štáblovic, druhým směrem přes Klokočov a Spálovský mlýn do Údolí Budišovky před Budišovem nad Budišovkou.

Františkův Dvůr

Františkův Dvůr je vlastně osadou či částí Klokočova (ten připadá k Vítkovu). Jedná se o rozsáhlý dvorec či statek, jehož hlavní nebo nejzajímavější činností je chov koní. Slezský Norik je označován jako plemeno koní, které je nejblíže původnímu západnímu divokému koni. Jeho název souvisí se...

Informační centrum Vítkov

Turistický cíl, adresa: nám. Jana Zajíce 7, Vítkov Telefon: +420556312255, e-mail: infocentrum@vitkov.info Poskytnutí základního nářadí pro jednoduché opravy kol, Možnost umytí kola, základní vybavení pro mytí kola, Lékárnička, Informační tabule Cyklisté vítáni, Smlouva o certifikaci, Prodej cyklistických a...

turistické rozcestí Vítkov BUS

Tento rozcestník je umístěn u vítkovského autobusového nádraží, vede tudy MTZ vede jedním směrem do Podhradí, kolem hradu Vikštejn přes Radkov a Melč do Štáblovic, druhým směrem kolem vlakového nádraží (obě nádraží spojující Vítkov se světem jsou od sebe vzdáleny téměř 1,5 m) přes Klokočov a...

Nové Lublice

Obec Nové Lublice se nachází severozápadním směrem od města Vítkov. Nové Lublice se rozkládá u západního okraje Přírodního parku Moravice, který je součástí pohoří Nízký Jeseník. Jižním směrem od obce protéká řeka Moravice a jihozápadním směrem od Nové Lublice je na této řece vybudovaná přehradní nádrž...

Klokočov

Klokočov je městskou částí města Vítkov a rozkládá se nedaleko města, jihozápadním směrem. V severozápadní části Klokočova se nachází barokní budova zámku, který byl postaven v 18. století. V průběhu let prodělal zámek celou řadu oprav a přestaveb a tím ztratil svůj historický ráz. V současné době je v...

Májůvka

Osada Májůvka je místní částí obce Bílčice a najdeme ji jižním směrem od obce. Nedaleko osady jsou vybudované dvě vodní nádrže a to Slezská Harta a Kružberk. Od okrajových částí osady se zvedají kopce. V nedalekém okolí obce se rozprostírají lesy. Obcí protéká rameno Černého potoka. Jižním směrem od osady...

Vítkov

Město Vítkov se rozkládá jihozápadním směrem od města Opavy. V okolí města se zvedají vrcholky kopců Vítkovické vrchoviny, která je součástí Nízkého Jeseníku. Město se rozkládá u jižního okraje Přírodního parku Moravice. Severně od města se nachází na kopci zřícenina hradu Vikštejn. Severozápadním směrem do...

Norberčany

Obec Norberčany leží v oblasti Nízkého Jeseníku severovýchodním směrem od města Šternberk. Jižním a východním směrem od obce se rozprostírá rozlehlý les vojenského výcvikového prostoru Libavá. Součástí obce jsou nedaleké malé osady a to Trhavice, Stará Libavá a Nová Véska a společně mají 360 obyvatel. V...

Havraní potok

Havraní potok je průzračná horská bystřina s kamenitým dnem. Potok pramení v nadmořské výšce 500 metrů a jeho tok směřuje severním směrem. Pramen potoka najdeme na severovýchodním úbočí vrcholku Častochov ( 587 m.n.m.), který se zvedá nad západním okrajem obce Spálov. Havraní potok ústí do řeky Odry západním...

Podhradí

Osada Podhradí je místní částí města Vítkov. Leží severním směrem od města a patří k populárním turistickým místům. Podhradí se rozkládá na pravém břehu řeky Moravice, jižním směrem od stejnojmenné vyrovnávací nádrže. Severovýchodním směrem, na kopci nad osadou najdeme zříceninu hradu Vikštejn. Podhradí...

Kamenský potok

Kamenský potok je rozcestí a orientační místo na červené turistické značce a nachází se jihovýchodním směrem od města Vítkov. Rozcestník je umístěn na stromě v místech kdy turistická trasa křižuje tok Kamenského potoka. Východním směrem do rozcestí jsou na toku tohoto potoka vybudovány dvě nevelké vodní nádrže,...

Moravice

Obec Moravice se nachází severozápadním směrem od města Vítkov. Obec se rozkládá ve východní části pohoří Nízký Jeseník, přesněji v oblasti zvané Vítkovická vrchovina. Jihozápadním směrem od obce se rozprostírá vodní nádrž Kružberk, východním směrem leží městečko Hradec nad Moravicí a severovýchodním...

Ubytování v okolí

Vzdálenost: 14,80 km
Rybářský dům ROUDNO

Roudno č. 54, 792 01 Roudno (mapa)

Vzdálenost: 0,78 km
Rekreační středisko ZÁLESÍ

Budišov nad Budišovkou, 747 87 Budišov nad Budišovkou (mapa)

Vzdálenost: 7,87 km
Bílá Holubice

Moravice 139 - Mokrinky, 747 84 Moravice (mapa)

Vzdálenost: 9,69 km
Autocamp Podhradí

Podhradí, 749 01 Vítkov (mapa)

Golfová hřiště

Kontaktní údaje

Načítám...

Rezervační formulář

Načítám...

Přečtěte si hodnocení kempu Autokemp Budišov nad Budišovkou, který hodnotilo 59 uživatelů. Ceny najdete v ceníku kempu Autokemp Budišov nad Budišovkou. Ubytováni si objednejte jednoduše pomocí online rezervace. Telefonické kontakty, adresu a mapu umístění najdete na záložce kontakt. Poradíme vám také, jak aktivně trávit volný čas v okolí kempu Autokemp Budišov nad Budišovkou.

2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist