Ubytování

Tipy na výlety

MLADOBOLESLAVSKO - PŘÍRODNÍ I JINÉ ZAJÍMAVOSTI REGIONU , NAUČNÉ STEZKY
21.5.2015 MLADOBOLESLAVSKO - PŘÍRODNÍ I JINÉ ZAJÍMAVOSTI REGIONU , NAUČNÉ STEZKY

Mladoboleslavsko je také regionem, kde bez větších problémů narazíte na přírodní zajímavosti, které byste tady možná ani nečekali. Na mysli máme například vzácné památné stromy nebo bývalé vojenské prostory.

MLADOBOLESLAVSKO - EVROPSKY VÝZNAMNÉ LOKALITY , CHRÁNĚNÉ KRAJINNÉ OBLASTI A NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ PAMÁTKY
15.5.2015 MLADOBOLESLAVSKO - EVROPSKY VÝZNAMNÉ LOKALITY , CHRÁNĚNÉ KRAJINNÉ OBLASTI A NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ PAMÁTKY

Mladoboleslavský region je územím, na kterém se nachází obrovské množství přírodních památek a rezervací. Kromě toho zde najdete bývalé vojenské prostory s okolní, málo narušenou krajinou, ale také skalní města Kokořínska a Českého ráje.

KULTURNÍ JIŽNÍ ČECHY
7.5.2015 KULTURNÍ JIŽNÍ ČECHY

Jižní Čechy letos slaví jedno významné výročí a díky tomu se zde koná řada zajímavých akcí a programů. Kromě toho si samozřejmě Jižní Čechy pro své návštěvníky připravily několik novinek a vylepšení.

ROZMANITÁ VÝCHODNÍ MORAVA - KAM ZA SPORTEM A POHYBEM
20.4.2015 ROZMANITÁ VÝCHODNÍ MORAVA - KAM ZA SPORTEM A POHYBEM

Ač by se to někomu nemuselo zdát, Východní Morava je bohatá na místa, která přejí výletům a sportu. Nejsou tu sice vysoké hory, i tak je zde ale bohaté sportovní vyžití. A to ve všech ročních obdobích.

SLOVENSKO V ROCE 2015 – PUTOVÁNÍ ZA POZNÁNÍM, KULTUROU, FOLKLOREM I SPORTOVNÍM VYŽITÍM
15.4.2015 SLOVENSKO V ROCE 2015 – PUTOVÁNÍ ZA POZNÁNÍM, KULTUROU, FOLKLOREM I SPORTOVNÍM VYŽITÍM

Téměř s určitostí můžeme říci, že skoro každý Čech nebo Moravák byl někdy na Slovensku, řada z nich i mnohokrát. Myslíte si, že existují stále důvody, proč se do této sousední země znovu vydat? Zkusíme vás teď přesvědčit o tom, že ano. Přinášíme vám přehled vybraných akcí pro letošní rok, na které b

KRUŠNOHORSKÁ MAGISTRÁLA NA KOLE
7.4.2015 KRUŠNOHORSKÁ MAGISTRÁLA NA KOLE

Příběh Krušných hor je úžasný a jeho kořeny sahají až do 16 století. Už v té době se totiž krušnohorské lesy a kopce proměnily v hornickou oblast. Těžily se tady různé rudy, později i uhlí a nakonec v nedávné době také uran. Na krajině se to samozřejmě podepsalo a dodnes tyto stopy můžeme ...

Cyklovýlety na Šumavě – energie, zlato i odpočinek
3.4.2015 Cyklovýlety na Šumavě – energie, zlato i odpočinek

Šumavská příroda a šumavské lesy jsou jako dělané pro cyklistiku. Také terén je skoro ideální – lesy jsou většinou s mírně zpevněným povrchem a také náročná stoupání nejsou příliš častá. Jednou z nejtechničtějších tras, které cyklistům poskytne také oblíbené off-roadové sjezdy, je tzv. Zlatá ...

AKTIVNÍ DOVOLENÁ V OLOUMOUCKÉM KRAJI
30.3.2015 AKTIVNÍ DOVOLENÁ V OLOUMOUCKÉM KRAJI

Olomoucký kraj toho svým návštěvníkům nabízí opravdu hodně. A není to jen místní specifická gastronomie, kořeny folkloru či nepřeberná spousta kulturních památek. Na své si tady přijde také turista, který svou dovolenou chce strávit akčněji. To, možná trochu nečekaně, nabízejí nejen Jeseníky...

AKTIVNÍ DOVOLENÁ VE STŘEDOČESKÉM KRAJI
25.3.2015 AKTIVNÍ DOVOLENÁ VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Střední Čechy, které tak trochu nepravidelně obklopují hlavní město Prahu, nabízejí téměř všechno pro příjemnou aktivní dovolenou. Téměř celý rok splavné řeky připravené ke sjíždění, krásné skály k lezení, přírodní koupání ve vltavské kaskádě, hustou síť velmi dobře značených cyklistických tras...

Po krkonošských hřebenech jako za starých časů
24.3.2015 Po krkonošských hřebenech jako za starých časů

Přibližně 500 let uplynulo od doby, kdy na svazích Kokonoš začaly vyrůstat první horské boudy. Nejstarší byla Luční bouda, která uprostřed Bílé louky stála už na přelomu 15. a 16. století. Nejdříve byly obydleny pastevci, kteří tady pásli obrovská stáda a vyráběli sýr.

Po cyklistické magistrále do Krušných hor
22.3.2015 Po cyklistické magistrále do Krušných hor

Krušné hory jsou nádherným pohořím, i když některým turistům se mohou zdát méně atraktivní, než jiná. A je to škoda. Cyklistům i turistům mají co nabídnout.

Kolem Kašperských Hor za zlatokopy i zmizelými vesnicemi
20.3.2015 Kolem Kašperských Hor za zlatokopy i zmizelými vesnicemi

Národní park Šumava, největší národní park u nás, nabízí svým cyklo návštěvníkům na svém území stovky kilometrů značených cyklotras a poskytuje obrovské potěšení z cestování po nich. Pokud jste majitelem silničního kola, ani vy nebudete nijak ochuzeni.

Do kraje hroznů a vína
18.3.2015 Do kraje hroznů a vína

Morava je země zaslíbená vínu. Historie vinohradnictví na Moravě má své kořeny už ve 2. století n.l. Dnes vinařská oblast Morava představuje 96 % plochy všech vinic Česka. Skládá se ze 4 vinařských podoblastí – Znojemská, Velkopavlovická, Mikulovská a Slovácká.

Jeseníky a Rychlebské hory
16.3.2015 Jeseníky a Rychlebské hory

Jeseníky jsou jako stvořené pro milovníky cyklistického adrenalinu. Řítit se můžete velkou rychlostí mezi stromy a kameny, terén je ale dělaný na kvalitně odpružené kolo. Jak je ale známo, rychlá a neohleduplná jízda může poškodit okolní krajinu. Proto se stavějí na táhlých svacích i v údolích potok

Od pramenů až k moři podél řeky Labe
12.3.2015 Od pramenů až k moři podél řeky Labe

Už od dávné minulosti znamenaly řeky v životě člověka něco důležitého - putoval podél nich, stavěl si u nich své obydlí, odbělával pole podél řek. A o Labi říkali, že je to řeka životadárná.

Kemp roku


Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup.

Spacák Vango Aurora XL
2 420 Kč3 025 Kč
Koupit
Stan Trimm One
2 552 Kč3 190 Kč
Koupit

Zobrazit kompletní nabídku

© FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist