Ubytování

Kam s dětmi za zábavou? Naučný iQpark či výlet po galaxii

Zábavné parky, aquaparky a dinoparky. Cestovat s dětmi za zábavou můžete i časem nebo po galaxiích.

Rožnovský Gibon park

V lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm se rozkládá pod širým nebem zábavné centrum Gibon park, do kterého mohou turisté bez obav zamířit i s dětmi. Na jednom místě se tu nachází největší počet atrakcí a zábavy v České republice. Ať již si tu chce návštěvník prověřit svou fyzickou kondici či odvahu, nebo zažít něco neobvyklého - zcela jistě si tu vybere. Na své si tu přijdou malí i dospělí, program tu všem na míru připraví vyškolení instruktoři. Děti zřejmě nejdříve prozkoumají zdejší dětský park s velkým množstvím skluzavek, prolézaček, skákadel, trampolín a nejrůznějších překážek. Vydat se mohou i do indiánské vesničky s totemem či do dětského koutku s překážkovou drahou.

Hlavní chloubou zdejšího areálu je více než čtyřsetmetrová visutá překážková lanová dráha s více než 160 překážkami. Ti, kdo se odhodlají ji zdolat, se budou pohybovat ve výšce 2,4-5,9 metrů. Odvážlivci zde vyzkoušejí i některou s dalších atrakcí - například kutálení v rotoballu po dráze dlouhé 85 metrů. Pohybovat se tu však lze i na vodě - při aquazorbingu musí odvážlivci uvnitř koule vynaložit trochu více sil, aby kouli uvedli do pohybu.

Pohyb po vodní hladině si zde můžete zkusit i v aquarolleru - tedy ve válci, do kterého se vejdou až tři lidé. Zábavný park v Rožnově pod Radhoštěm nabízí i spoustu dalších atrakcí - trampolínové pole, obří nafukovací skluzavku, trenažér býka a jiné zábavné trenažéry, lukostřelbu. Půjčí vám tu i in-line brusle, koloběžky či kola. Gibon park se totiž nachází na trase cyklostezky Bečva a je tu připraveno kompletní zázemí pro cyklisty. Dá se sem dokonce dojet na koloběžkách z Pusteven. Areál je propojený s letním koupalištěm, takže na závěr dobrodružného dne plného zážitků si návštěvníci mohou zajít zaplavat.

A trávíte-li tu rodinnou dovolenou, potom není nic jednoduššího, než si nechat připravit program i na další dny. Přímo tady nebo v blízkém okolí zajišťují i další aktivity - jízdu na koních, motokáry, jízdu na terénních čtyřkolkách, bowling, relaxační programy, golf, vodní fotbal, společenské hry a mnoho dalšího.

Dobrodružná výprava do druhohor

K cestování do dávných dob, kdy se po Zemi proháněli dinosauři, nemusíte nikde shánět stroj času. Stačí se vypravit do Plzně, Vyškova u Brna nebo do Ostravy. Zábavný Dinopark je určen především pro rodiny s dětmi. Na návštěvníky tu čekají modely zvířat z druhohorního období v životních velikostech. Některé jsou statické, jiné robotické či pohyblivé, ale všechny jsou ozvučené a vypadají jako živé. Například zdejší dravý Tyrannosaurus rex dorostl do délky 8 metrů a na hosty parku shlíží z výšky úctyhodných čtyř metrů. Součástí parku je třeba i 3D kino, naučná stezka a dětské paleontologické hřiště, kde se děti pod dohledem učí základům paleontologické práce.

Děti však ve Vyškově mohou obdivovat i zvířata žijící v dnešní době. Zdejší Zoo park Vyškov se zaměřuje především na chov domácích a hospodářských zvířat, v součastnosti jich tu má svůj domov 560. Dospělí i děti se můžou jít vyřádit i do vyškovského aquaparku, který je krytý i venkovní, takže počasí nikoho nemůže nepříjemně překvapit.

V Plzni se s dětmi určitě vydejte i do zdejšího Muzea strašidel, které naleznete v samém centru města. Ve sklepení domu protkaného pověstmi a pohádkami se tu ukrývají nejrůznější roztodivné bytosti - bájný kníže Raďouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť.

Výprava na cizí planety a do vzdálených galaxií

Ve Zlíně láká rodiny s dětmi do svých bran zábavní park Galaxie Zlín. Na ploše 2500 m2 se tu nachází spousta atrakcí - každá z nich přitom představuje jinou planetu či galaxii. Během jednoho dne tak můžete dobrodružně probádat opravdu velkou část vesmíru. Dětem k cestování poslouží nejrůznější prolézačky, adrenalinové skluzavky, hopsadla, téměř opravdový raketoplán či třeba horolezecká stěna, po které se malí horolezci vyšplhají až do vesmírného korábu. Součástí areálu je i restaurace, wellness a hotel.

Aquapark, zábavný Lunapark, strašidelný Labyrint a naučný iQpark

Vydáte-li se s dětmi na dovolenou na sever Čech, i zde naleznete spoustu zábavy a zajímavostí. Máte-li doma malého vodomila, pak aquacentra či bazény tu zvou do svých vod například v České Lípě, Děčíně či Liberci. Liberecké Centrum Babylon je vůbec největší uzavřený multifunkční komplex v Čechách a nalézt tu lze například aquapark rozkládající se ve třech vzájemně propojených halách. S dětmi se tu ale můžete vypravit i do Lunaparku, kde jsou přichystány pravé pouťové atrakce - od dětských houpaček a kolotočů až po virtuální realitu a laser game. Bát se budete ve zdejším strašidelném Labyrintu, největším zrcadlovém bludišti v Evropě. A zvídavé děti i dospělí nevynechají naučné centrum iQpark s mnoha testy, rébusy, kvízy, hrami a hlavolamy. A to zdaleka není vše - v Centru Babylon se určitě bude bavit celá rodina, navíc nebude nijak závislá na rozmarech počasí.

Za výpravu jistě stojí i zoo v Ústí nad Labem - pro děti je tu připravena spousta lákadel. Vyřádit se tu mohou na dětských hřištích, dinosauří stezce či na komplexu tobogánů. V České Lípě, městě nacházejícím se mezi Ústím nad Labem a Libercem, si můžete zajít do zdejšího veřejného akvária - jednoho z nejrozsáhlejších v celém regionu. Svět tropických ryb tu naleznete u vodního hradu Lipý, v Richterově dvoře. V menších i větších akváriích tu plave 80 druhů tropických ryb z celého světa.

Kde se s dětmi ubytovat

V samém srdci Valašska, tedy v Rožnově pod Radhoštěm, nabízejí ubytování Apartmány U Červeného stromu. Dům je umístěn v zahradě, ve které se nabízí venkovní posezení s grilem. Ve všech apartmánech je k dispozici vybavená kuchyně. K dispozici je zde i internet prostřednictvím wi-fi.

V samém centru města Vyškova se mohou turisté ubytovat v penzionu a restauraci Chalupa U Městské brány. Zdejší restaurace nabízí česká a moravská jídla a posezení na letní zahrádce. Nekuřácký a kuřácký prostor od sebe odděluje zeď. Svou širokou nabídkou služeb zde vycházejí vstříc i rodinám s dětmi. Nedaleko odtud je dinopark, aquapark a zoopark.

Poblíž České Lípy, v obci Jestřebí, se můžete ubytovat v apartmánech Dlouhý. Na děti tu v domě čeká dětský koutek, venku pískoviště. Pobyt vám zpříjemní zastřešený altán s grilem a okolní zahrada. Vyrážet odtud lze za památkami, hrady, zámky a nejrůznějšími historickými místy. Zdejší krajinu si můžete prohlédnout i z výšky, při vyhlídkovém letu.

Ubytování v nově zrekonstruovaném domě, pocházejícím ze 17. století, si vychutnáte v samém centru historické Plzně, v Pensionu City Plzeň. V sadech, ve kterých je penzion umístěn, byly vytvořeny tzv. Plzeňské Benátky, opraveny historické hradby a zřízeny odpočinkové plochy. Penzion tak poskytuje svým hostům kromě veškerého komfortu i neopakovatelnou atmosféru.

Hotel Galaxie Zlín nabízí komfortní ubytování na vysoké úrovni za příznivé ceny pro jednotlivce i celé rodiny. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem. Hotelovým hostům je k dispozici po celý den restaurace. Samozřejmě mohou využít i služby zábavního parku a wellness.

Kemp roku

Camping Rožnov
star star star star star
(Rožnov pod Radhoštěm)
deluxe-ex-3
© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist