Ubytování

Tipy na výlety

POHLED DO NĚKTERÝCH NAŠICH VELMI NETRADIČNÍCH  MUZEÍ
28.7.2016 POHLED DO NĚKTERÝCH NAŠICH VELMI NETRADIČNÍCH MUZEÍ

Kdo se někdy alespoň trochu zajímal o netradiční muzea, jistě narazil na jedno velmi neobvyklé – Islandské muzeum penisů, které představuje genitálie více než 200 druhů suchozemských i mořských savců.

KAM S DĚTMI VE STŘEDOČESKÉM KRAJI
12.7.2016 KAM S DĚTMI VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Středočeský kraj je poměrně rozlehlé území, které obepíná ze všech světových stran naše hlavní město. Nachází se tady několik starobylých menších či větších měst, celá řada hradů a zámků, protéká tudy pět významných řek, a to Labe, Vltava, Sázava, Berounka a Jizera, projít...

KAM VE STŘEDOČESKÉM KRAJI VYRAZIT S DĚTMI
12.7.2016 KAM VE STŘEDOČESKÉM KRAJI VYRAZIT S DĚTMI

Podle evidencí a statistik Národního památkového úřadu jsou památky ve Středočeském kraji velmi navštěvované. Ročně se na ně přijedou podívat stovky tisíc turistů. Mezi nejoblíbenější patří, jak asi většina předpokládá, hrad Karlštejn, dále pak Křivoklát a Kokořín.

VOJENSKÁ HISTORIE - DOMOVEM JE V ROCE 2016 KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
23.6.2016 VOJENSKÁ HISTORIE - DOMOVEM JE V ROCE 2016 KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Rok 2016 bude znamenat pro Královéhradecký kraj rok vojenské historie, vojenských památek a zejména pak také rok významných vojenských bitev.

VINAŘSKÉ PODOBLASTI JIŽNÍ MORAVY
7.6.2016 VINAŘSKÉ PODOBLASTI JIŽNÍ MORAVY

Rozloha celé vinařské oblati Morava činí téměř 17,5 tisíce ha. Z pohledu celé Evropy to sice není nikterak závratné, své místo si ale již vydobyla. Jedná se totiž o oblast velmi rozmanitou, neboť každá z jejich čtyř podoblastí je svým způsobem specifická a jedinečná.

Nejnavštěvovanější místa u nás – 4.díl - židovské památky a památník Terezíně
18.5.2016 Nejnavštěvovanější místa u nás – 4.díl - židovské památky a památník Terezíně

S potěšením oznamujeme, že se mezi 20 našich nejnavštěvovanějších míst dostaly také ty, které jsou spojené s negativními událostmi v naší historii. I takové památky ale mají u nás své místo, neboť nám připomínají naši minulost.

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ MÍSTA U NÁS - 3. díl GALERIE A MUZEA
2.5.2016 NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ MÍSTA U NÁS - 3. díl GALERIE A MUZEA

Častým cílem při cestování po různých koutek naší vlasti bývají také různá muzea nebo galerie. Mezi 20 nejnavštěvovanějších míst u nás se dostali také tyto památky, obě nejdete v Praze.

Nejnavštěvovanější místa u nás – 2. díl - hrady a zámky
23.4.2016 Nejnavštěvovanější místa u nás – 2. díl - hrady a zámky

Cestování je velmi oblíbeným koníčkem řady z nás. Někteří dávají přednost zahraničí, jiní vyhledávají zajímavá místa u nás. Rádi bychom potvrdili, že i v naší zemi existuje celá řada významných a jedinečných míst, která by snad každý z nás měl navštívit.

Nejnavštěvovanější místa u nás – 1.díl - zoologické zahrady Čech
8.4.2016 Nejnavštěvovanější místa u nás – 1.díl - zoologické zahrady Čech

Jistě se všichni shodneme na tom, že navštívit zoolgickou zahradu je velký zážitek. A to pro všechny, malé i velké. Pojďme si teď představit čtyři zahrady v Čechách, které patří mezi 20 nejnavštěvovanějších míst u nás.

Kam s dětmi v jižních Čechách
29.3.2016 Kam s dětmi v jižních Čechách

Jižní Čechy, jedno z nejlákavějších a tím také nejnavštěvovanějších regionům u nás, mají pro své návštěvníky připraveno mnoho lákadel.

STŘEDOČESKÝ KRAJ - AKCE PRO KAŽDÉHO
24.2.2016 STŘEDOČESKÝ KRAJ - AKCE PRO KAŽDÉHO

Středočeský kraj je regionem, který je otevřený každému návštěvníkovi. Příležitosti pro trávení volného času jsou tady takřka pro každého – turisty, cyklisty, golfisty, vodáky, bruslaře a všechny ostatní.

ZIMNÍ OBDOBÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI
10.2.2016 ZIMNÍ OBDOBÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI

Karlovarský kraj, to jsou v zimním období zejména vyhledávané Krušné hory. Ty nabízejí několik velmi kvalitních skiareálů a k tomu také hustou síť upravených běžeckých tras. Nejnavštěvovanější je samozřejmě Boží Dar a Klínovec, dobré služby ale najdete také na dalších místech.

AKTIVNÍ DOVOLENÁ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI
8.1.2016 AKTIVNÍ DOVOLENÁ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI

Jihomoravský kraj už se sice nějakou dobu nejmenuje Brněnský, nicméně Brno stále hraje velmi důležitou roli. Stále je centrem tohoto kraje, nabízí řadu sportovních vyžití, poskytuje i možnost odpočinku a relaxace v nádherné přírodě.

KROMĚŘÍŽ
18.12.2015 KROMĚŘÍŽ

Kroměřížsko není region příliš rozlehlý, nicméně o to více vás asi překvapí, kolik památek, zajímavých míst nebo krásné přírody se tady nachází. Jak už napovídá název regionu, jeho centrem je město Kroměříž.

NEZNÁMÉ ZAJÍMAVOSTI MĚSTA KLATOVY
16.11.2015 NEZNÁMÉ ZAJÍMAVOSTI MĚSTA KLATOVY

Mnohým není třeba město Klatovy příliš představovat, pro některé zase tak známé není. Jistě se nebude nikdo zlobit, když připomeneme nejznámější památky, jako jsou katakomby pod jezitským kostelem na náměstí, gotický kostel Narození Panny Marie společně s obrazem klatovské madony, Černá věž nebo...

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist