Ubytování

Westernové městečko Šikland láká o prázdninách na atraktivní program. Letní provoz zahájí už v sobotu

Westernové městečko Šikland láká o prázdninách na atraktivní program. Letní provoz zahájí už  v sobotu

Americký týden, tradiční motosraz nebo Velký den koní chystá na červenec největší přírodní zábavní park v Česku Šikland u Zvole na Žďársku. Bohatý program slibuje už slavnostní zahájení sezony, která odstartuje v sobotu 2. července. Návštěvníci se mohou například svézt na koni, vyzkoušet si střelbu z luku, připravený bude i trenažér rodeových jezdců. Program začíná už v 10:00 ráno a končí po setmění.

Turisté se mohou těšit na zahájení hlavního nepřetržitého provozu v Šiklandu už tuto sobotu. Zabaví se přitom každý. „Program zaujme děti i dospělé. Doplňuje jej sraz motorkářů, kteří mají v plánu odpoledne spanilou jízdu po areálu. Návštěvníky ale svezeme i na koni, vláčkem Union Pacific nebo Safari vláčkem při okružní vyhlídkové jízdě po areálu Šiklův mlýn. Děti se mohou vydovádět na skákacích hradech, uvedla Eva Černá, generální manažerka Šiklandu.

Šikland na novou sezonu nachystal několik novinek. Patří mezi ně i stanový kemp hotel, který má kapacitu 70 čtyřlůžkových stanů. Provozovatelé areálu plánují v nejbližší době například rekonstrukci hotelových budov, rozšíří také nabídku služeb. Důvodem jsou rostoucí nároky turistů. V budoucnu se má stát komplex celoroční s využitím pro všechny věkové skupiny.

Do Šiklandu jezdí prakticky všechny kategorie turistů, jde o mladé dvojice, rodiče s dětmi nebo seniory s vnoučaty. „Naši hosté vybírají ubytování podle délky pobytu a rovněž podle finančních možností a požadavků na komfort. Mezi opravdu nejžádanější patří apartmánové sruby, které si lidé rezervují převážně na týden. Na kratší pobyty v rozmezí 3 až 4 noci nebo prodloužené víkendy využívají raději hotel. Zaznamenáváme i zájem o nové stany v kemp hotelu,“ říká Eva Černá, generální manažerka Šiklandu.

Mezi rodinami jsou populární víkendové akce, jako je Velká ohňová show a Rodeo, které v letošním roce Šikland pořádá již po dvacáté, oblíbená je též Aeroshow. Kromě slavnostního zahájení organizátoři na červenec přichystali například Velký den koní (9. července), nebo od neděle 10. července Americký týden, jehož součástí je tradičně kurz tanců nejen ve stylu country. A letos nově, je doplněn o setkání aut či o autogramiádu hokejistů NHL.

Novinkou letošního roku je kempování v areálu v předem připravených stanech, které si tak lidé nemusejí vozit s sebou. Výhody kempování lidé ocení například při čtyřdenním festivalu Pigyáda – Léto lásky, který bude Šikland hostit od 11. srpna a na kterém úzce spolupracují Evropa 2 a multimediální projekt Pigy. Hlavními hvězdami festivalu jsou oblíbené kapely a zpěváci jako CHINASKI, XINDL X, EWA FARNÁ, MIRO ŽBIRKA, SLZA, MIRAI, EDDIE STOILOW a JELEN. Nebudou chybět ani tradiční představitelé Pigyády, prasátko Pigy a kouzelník Jirka Hadaš, nebo oblíbené dětské dílničky, kouzelnická představení i cvičení pro maminky s dětmi, které povede Hanka Kynychová.

Westernové městečko Šiklův mlýn vzniklo na Vysočině v roce 1994. Majitel této turistické atrakce Libor Šikl se dal na podnikání v cestovním ruchu poté, co v restituci získal pozemky po prarodičích. Finance na start podnikání pak získal například díky vodní elektrárně, kterou postavil. Postupně dospěl k názoru, že zemědělství ho neuživí, a tak v údolí řeky Bobrůvky vybudoval westernové městečko. To se rozrůstalo až do dnešní podoby. Areál má tak rozlohu 100 hektarů a 40 stálých zaměstnanců. K tomu je nutné započítat velkou základnu brigádníků, jejichž počet se v létě rozroste až na 200.

Kompletní seznam akcí naleznete zde.

O Šiklandu, a.s.

Šikland je největší přírodní zábavní park v České republice. Skládá se ze čtyř zábavních areálů. Ve Zvoli nad Pernštejnem se nachází největší areál Šiklův mlýn, známý jako westernové městečko a Motosport military offroad areál. V Dolní Rožínce se pak nachází Strašidelný zámek Draxmoor, Fotopark Krokodýl a Zámecký statek. Šikland ve svém areálu a hotelovém resortu celoročně organizuje firemní akce, soukromé oslavy, večírky a svatby. V letních měsících červenci a srpnu je Šikland otevřen nonstop a nabízí každý den program pro všechny věkové skupiny. V Šiklově mlýně se také pořádají dětské letní tábory, které mají více jak dvacetiletou tradici. Více informací můžete nalézt zde.

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist