Kempování je sexy

Stále si živě pamatujete, jak jste ještě jako děti s rodiči kempovali? Spali pod stanem, na sluníčkem zežloutlé trávě a cítili každý kamínek a hrbol? Myli se ve žlabu studenou vodou? Jedli lančmít ze začouzeného hliníkového ešusu? A zařekli se, že vás do kempu už nikdy nikdo nedostane?

Ano, stále najdete mnoho kempů, kde se čas zastavil někde v roce 1985, ale taky jsou tu desítky jiných, které pokračovaly ve svém vývoji do 21. století.

Hodně věcí se změnilo, i když pár jistot přece jen zůstalo ...

1985

2015

Kempování dnes

Do kempu jezdíme nejčastěji škodovkou (120 nebo MB). Stále jezdíme škodovkou (Octavií).
Spíme v „áčku“, větším stanu bez podlahy a nebo chatce s palandami, kde si pročítáme noži vyryté historky předchozích návštěvníků. Častým materiálem je umakart a lino. Stany dnes vypadají jinak. Lidé jezdí s karavany. A můžete si vybrat z různých typů moderních chat, bungalovů a mobilních domů, často s vlastní sociálkou, televizí a satelitem.
Myjeme se ve žlabu. Teplá voda neteče, v lepším případě 2 hodiny denně. Moderní sociální zařízení jaké často nemáme ani doma. Teplá voda samozřejmě po celý den. Úklid několikrát denně.
Internet nikdo nezná. Posíláme pohlednice s 50 haléřovými známkami. V celém kempu je wifi pokrytí. Posíláme fotky mailem nebo přes svůj smartphone.
Vrcholem zábavy jsou večerní diskotéky s hity Michala Davida. Stále tancujeme na Michala Davida.
Vedle diskoték se bavíme u táboráku opékáním špekáčků a pitím Sklepmistra a Ostravského kahanu. Hrajeme kanastu a člověče nezlob se. V letním kině můžeme zhlédnout nejnovější filmy, zazpívat si s Třemi setrami, Kabáty nebo Chinaski a zasmát se u představení Partičky. Kultura a zábavní program je v kempu každý den.
Pijeme Kofolu a lahvové pivo a jíme nanuky Míša. Kofola a Míša stále existují, v kempu čepují desítky druhů piv.
Jíme lančmít, hovězí ve vlastní štávě, lečo a trenčanské párky s fazolemi. Stravujeme se v restauracích, bistrech a u desítek stánků s občerstvením. Jíme minutky, pizzu, hamburgery, ale třeba i losos a tiramisu. Grilujeme.
Koupeme se v rybníku s kachnami. Koupeme se v bazénu s tobogánem a vodními atrakcemi.
Po fotbálku a volejbalu ze sebe drhneme škváru. Sportujeme na moderních víceúčelových hřištích, lezeckých stěnách, lanových centrech, bavíme se windsurfingem, kiteboardingem ...
Rybaříme a sbíráme houby. Stále rybaříme, jen ta výbavička je dnes jiná.
Malé děti si hrají na pískovišti s bábovkami. Starší děti se nudí. Na děti čekají nafukovací hrady, dětská hřiště, trampolíny, animační programy, čtení pohádek, dřevěné moderní prolézačky, divadla, klauni, dětská filmová představení.
Ve stánku si můžeme koupit Rudé právo a tatranku. Čekají nás plně zásobené potraviny a prodejny se smíšeným zbožím, stánky s novinami, ovocem a zeleninou, pekárny a desítky stánků s občerstvením.
Dovolená v kempu byla zábava. A to platí i dnes … zůstanou vám vzpomínky, na které budete ještě léta vzpomínat.


Partneři

Výstava stanů a vybavení do přírody DoKempu.cz

                   

Mediální partneři

 

       

 

 

Podělte se s námi o své zážitky z kempů.


 

Kemp roku

Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup.

Vybavení do přírody

2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist