Ubytování

Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu Račice

„To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší, než to, co bylo vytvořeno uměle.“                 - Marcus Tullius Cicero

Příroda je mocná čarodějka, která dokáže mávnutím kouzelného proutku proměnit krajinu v nádherný obraz s dokonalými barvami, a to s naprostou přesností.

Jeden takový úkaz naleznete v malebném prostředí Křivoklátských lesů. Právě tady v oblasti Rakovníka se nachází obec Račice.

 

A jak se do Račic dostat? "Je tu velmi dobré vlakové spojení. Obcí prochází železniční trať, spojující město Rakovník s Berounem."

Díky krásné přírodě je Tábořiště u Jezu – kemp Račice nejen oblíbené místo k odpočinku a rekreaci, ale také vyhledávaná lokalita k ubytování.

Tábořiště v Račicích lemuje pravý břeh řeky Berounky. Jak už je na první pohled vidět, kemp nejčastěji využívají vodáci plující po proudu Berounky a trampové brouzdající křivoklátskou krajinou. Potvrdila nám to i starostka obce, Bc. Pavlína Plimlová.

To se ale vedení obce Račice, která je provozovatelem tábořiště snaží změnit. Na své si zde totiž přijdou nejen turisté, houbaři, milovníci rybaření, ale také rodiny s dětmi se svými čtyřnohými miláčky.

„My bychom se chtěli vrátit k tomu, že přijedou rodiny s dětmi, které tu stráví týden, a zase k nám zavítají.“ Částečně se toto přání začíná v posledních dvou letech plnit.

„Spousta návštěvníků chválí, jsou spokojení a pravidelně k nám opakovaně zavítají, což je velký úspěch,“ dodala paní starostka.

K tomuto úspěchu dopomohlo vybudování dvou dětských hřišť. „Pro zábavu dětí tu máme pískoviště, houpačky, kolotoč, dětský domeček, trampolínu a klouzačku“. Mezi novinky tu patří také stolní tenis a prolézačka.

Realizace nových nápadů je také klíčem k úspěchu. Pokud návštěvníkům vyhládne, dostanou chuť na něco dobrého, či vodáci potřebují doplnit zásoby, je tu pro tyto případy vše potřebné v minismíšence, která je přímo v tábořišti. Minismíšenka nabízí čerstvé sladké i slané pečivo, masné výrobky včetně uzenin, mléčné výrobky, jako jsou jogurty, sýry, a také nápoje. V areálu je také prodejní stánek s rychlým občerstvením, jako jsou langoše a párky v rohlíku. Pro děti nesmí chybět točená zmrzlina a ledová tříšť. „Pro dospělé tu máme na výběr z několika druhů točeného piva,“ dodává starostka.

Kromě nejvyužívanější možnosti, což je ubytování ve vlastních stanech, je možnost si ubytování zajistit přímo na místě. Obec pronajímá nově nakoupené stany, včetně spacáků, a také šest plně vybavených karavanů s elektrickou přípojkou. Všechny karavany jsou vybaveny nádobím, ložním prádlem a vařičem.

Pro návštěvníky je tu i nově vybudované sociální zařízení. „Pro maminky s malými dětmi jsou k dispozici přebalovací pulty,“ doplňuje starostka.

Pro milovníky vody a přírodního koupání je přímo z kempu upravený přístup do řeky. Po proudu řeky se nachází velké množství půjčoven raftů, kánoí, kajaků, šlapadel a veškerého vodáckého vybavení. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky jsou v okolí kempu lesní cesty a cyklostezky.
Na výlet se dá vyrazit na hrady Karlštejn a Křivoklát, nedaleko jsou také Koněpruské jeskyně, nebo areál zámku v Lánech.

Pokud tedy toužíte po dovolené v krásné nedotčené přírodě, neváhejte. Kemp Račice je tou správnou volbou...

Další informace o tábořišti U Jezu Račice na Dokempu.cz

Fotoreportáž z tábořiště U Jezu Račice

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist