Ubytování

Město kultury a piva, to je výlet do Plzně

Město kultury a piva, to je výlet do Plzně

Plzeň, to je město, kam se nejčastěji vyráží za kulturou, ochutnávkou vynikajícího piva a samozřejmě za památkami. Dále jsou tady zajímavá místa také pro děti, malebná příroda všude kolem a v neposlední řadě i restaurace se skvělými pochoutkami. Návštěva se tedy rozhodně vyplatí. Krásných míst je tady celá řada.

Pokud byste se sem chtěli vydat a chtěli si naplánovat program své návštěvy, není to nic složitého. Ta nejzajímavější a nejatraktivnější místa se totiž většinou nacházejí v centru nebo blízko něj.

A pokud byste si s plány nevěděli rady, zkuste využít služeb místního Turistického informačního centra nebo se podívat na internetové stránky města. Nejdete tam mnoho užitečných informací.


A jaká místa byste v Plzni rozhodně neměli vynechat?

Samozřejmě je to celé historické centrum města s jeho významnými památkami – radnice se sgrafity, katedrála sv. Bartoloměje s naší nejvyšší kostelní věží, františkánský klášter či měšťanské domy nacházející se na náměstí. Když se na to podíváte jako na celek, budete si připadat tak trochu jako v pohádce.

Další velkou zajímavostí jsou byty vytvořené architektem Adolfem Loosem. Mohou se pochlubit unikátními a jedinečnými interiéry a k vidění jsou pro zájemce na prohlídkové trase přístupné i pro individuální návštěvníky.

Doporučujeme také některé nové kulturní prostory, jako je například novostavba Nového divadla nebo některé průmyslové stavby přebudované na kulturní centra. Jsou zde pořádány různé výstavy, koncerty nebo představení - ta v těchto protorách znamenají nevšední zážitek.

Pokud budete v Plzni poprvé, jistě nemůžete vynechat návštěvu proslulého Plzeňského pivovaru včetně pivovarského muzea. Dozvíte se tady mnoho zajímavostí a návštěva bude jistě nezapomenutelná.

A jestliže do Plzně zavítáte s dětmi, máte zde mnoho příležitostí, jak vaše ratolesti zabavit. Jistě budou nadšené z místní ZOO a přilehlého Dinoparku, líbit by se jim mohlo také v Muzeu loutek či strašidel. Zejména pro ty trošku větší je pak určeno také 3D Planetárium a Techmania.

 

Doporučené akce:

do 20.3.    …   Barokní umění na Plzeňsku a v západních Čechách v Západočeské galerii

do 24.3.    …   Smetanové dny – multižánrový festival klasické hudby

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist