Ubytování

Kemp Svatá Kateřina v Podkrkonoší

Kemp Svatá Kateřina v Podkrkonoší

Mezi Dvorem Králové a Hostinným u obce Chotěvice se nachází klidný kemp Svatá Kateřina. Jmenuje se podle kopce v těsném sousedství. Navštívili jsme jej s kamerou, abychom se dozvěděli, co nového má kemp připraveného na letošní sezonu. Až po natáčení se kemp stal nechtěně populárním, když vyšlo najevo, že se do kempu měli tento víkend sjíždět neonacisté. O přípravách na sezonu i o aktuálním problému s neonacisty nám pověděl provozovatel pan Luboš Velecký.

 

Pane Velecký, jak jste reagoval, když vyšlo najevo, že se k vám chystají neonacisté?

Já o tom hlavně vůbec nevěděl až do té doby, než mi zavolali novináři a starosta obce. Že bych snad chtěl propagovat nebo pomáhat takovým lidem, to v žádném případě. Stydím se za to, že náš kemp byl s tímto vůbec spojovaný". V každém případě jsme akci zrušili! Takové lidi zde nechceme.

Kdo jsou tedy vaši nejčastější zákazníci?

Specializujeme se zejména na ozdravné pobyty, školy v přírodě, dětské tábory a sportovní soustředění. Ale samozřejmě také na rodinnou dovolenou. 

Co zde pro děti máte?

Součástí kempu je malá zoo. Děti mají možnost pohladit si velbloudy, lamy, opičky, kozy. Občas na velbloudech i s dětmi jezdíme. Nyní mají ale zrovna hříbata, tak to nejde. Máme i mládě - lvici Elzu. Během léta ale určitě bude možné si ji pohladit, nyní je ještě neochočená.

Máte i jiné atrakce než zvířata?

Máme zde prolézačky, klouzačky, 2 rybníky na koupání.

Vracejí se k vám návštěvníci? 

Ano, právě nyní zde máme školku z Prahy, která zde je letos už po devatenácté! Takže to je opravdu stálý zákazník. Opakovaně se zde konají adaptační kurzy. V září se k nám znovu chystají medici, kterých má být 180.

Jaké je kapacita vašeho kempu?

Areál má rozlohu 6,5 hektaru. Máme zde 200 lůžek v chatkách a apartmánech a nechybí ani stálá místa na karavany a stany a to včetně elektrických přípojek. 

Máte v kempu i restauraci?

Ano, děláme hotová jídla dle pravé české kuchyně, k tomu je i nabídka dalších 20 jídel od smaženého sýra až po stejk.

Může vás kdokoliv navštívit i bez ubytování? 

Ano, můžete si přijet i jen na kafe, lehnout k rybníku, zahrát volejbal, pohladit velbloudy. A lidé z Královédvorska a Trutnovska toho hojně využívají.

Kam od vás mohou lidé vyjíždět na výlety?

10 km odtud je Zoo Safari, 15 km, zámek Kuks, hrad Pecka 20 km, 25 km Černá hora. Lidé jezdí na celé Krkonoše včetně Sněžky.

Jak jste na tom s obsazeností kempu.

No chatky už jsou na červenec a srpen obsazené od loňského září. Nějaké rezervy tam ještě jsou, ale jinak jsme téměř plní. 

Děkuji za rozhovor.

Další informace o kempu Svatá Kateřina na Dokempu.cz

Fotoreportáž z kempu Svatá Kateřina

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist