Ubytování

Dovolená s obytným vozem

Dovolená s obytným vozem

Pokud máte rádi kempování, ale spát ve stanu je pro vás již nepohodlné, zvolte si pro svoji dovolenou obytný vůz. Získáte tak maximální komfort jak při cestě, tak při kempování. Ať už pojedete obytným vozem do drsného Norska nebo slunné Itálie, budete nadšeni. Obytný vůz je skvělý pro rodinu s dětmi a dovolená v obytném voze je pro děti nezapomenutelný zážitek.

Výhodou obytného vozu oproti karavanu je hlavně větší jízdní komfort a lepší řiditelnost. Jízdu s vozem zvládne každý zkušenější řidič a u obytných vozů do 3,5t si vystačíte s řidičským oprávněním skupiny B.

Začněte zapůjčením vozu

Nejdříve si zamluvte obytný vůz v některé z prověřených půjčoven. Pozor na stáří a technický stav vozu. Doporučujeme půjčovnu obytných vozů a karavanů Hykro, kde půjčují vozy do stáří tří let a v perfektním technickém stavu. Máte tak vždy jistotu, že vaše cesta dopadne na jedničku.

Cena vozu se liší podle termínu, ve kterém chcete jet. Mimo sezónu se cena půjčovného pohybuje od 2000 do 3000 Kč / den. O letních prázdninách pak od 3000 do 4000 Kč za den. Cena záleží hlavně na velikosti a výbavě vozu, a také na délce zápůjčky.

Při převzetí vozu se nechte dokonale proškolit personálem půjčovny.
Výbavou obytného vozu je koupelna se sprchou a kuchyň včetně lednice. Důležitým údajem je také počet osob na jízdu a spaní. Během jízdy musejí sedět všechny osoby na místech vybavených bezpečnostním pásem.

Na co si dát pozor při cestování obytným vozem.

Cestování obytným vozem má celou řadu specifik a omezení. Je dobré o nich vědět a být na ně připraven. Při jízdě je na prvním místě opatrnost.

Při řízení pozor na větší rozměry vozu

Obytný vůz je podstatně vyšší (až 3,3m) než osobní vůz, pozor tedy zejména na římsy budov, okapy, sloupky plotů,pergoly, altány apod. Pozor při otáčení, couvání, vyjíždění z řady zaparkovaných vozů, zajíždění do kempu, center měst, nebo k čerpací stanici. U všech těchto případů určitě využijte pomoc další osoby posádky a jejich navádění. Nepřeceňujte při řízení své schopnosti a buďte za volantem opatrnější.

Nemůžeme přespávat kde chceme

I když obytný je obytné auto domečkem na kolečkách, tak nemůžeme nocovat,kde se nám zlíbí. Například v Chorvatsku je dovoleno v obytném autě přespávat jen v kempech a porušení tohoto pravidla je přísně pokutováno policí. Zjistěte si před cestou podmínky pro nocování v zemi do které jedete.

Pozor na zloděje

Obytné vozy lákají zloděje. Nenechávejte je zaparkované na opuštěných místech a zásadně ve voze nenechávejte doklady, peníze,elektroniku a jiné cennosti.

S obytným vozem do města

Pro vůz do 3,5 tuny platí většinou stejná pravidla jako pro osobní vozy a to jak pro jízdu tak pro parkování ve městech. Vzhledem k větším rozměrům vozu však doporučujeme vyhýbat se jízdě v přeplněných centrech.

Jak naplánovat cestu?

Nelepší je cestu předem naplánovat včetně zastávek v kempech. Vyhnete se tak problémům s hledáním místa na přespání. Místo v kempu si zamluvte předem, aby se vám nestalo, že kemp bude plně obsazen.

Přejeme příjemnou dovolenou.

© Campiri Dokempu s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist