AKTIVNÍ DOVOLENÁ V JIŽNÍCH ČECHÁCH

AKTIVNÍ DOVOLENÁ V JIŽNÍCH ČECHÁCH

Region jižní Čechy patří k těm nejpřitažlivějším, jaké u nás máme. Rozmanitost jižních Čech uvítají zejména ti, kteří vyhledávají možnost prožít aktivní dovolenou nebo prodloužený víkend. Je tady krásná malebná krajina, rovina i hory, velké množství kouzelných rybníků určených ke koupání nebo rybolovu, nádherné Lipenské jezero, nekonečně mnoho cyklotras a obrovské množství historických a kulturních památek. Celé jižní Čechy jsou protkány také řekami, které jsou jako stvořené pro vodáky – Vltava, Lužnice, Otava a další (vyberou si jak zkušení vodáci, tak také začátečníci nebo rodiny s dětmi).

Z těchto důvodů se neustále rozšiřují služby, které jsou s aktivní dovolenou spojeny, jako jsou například půjčovny kol, lodí a dalšího sportovního vybavení, stále vznikají nová a nová hřiště a sportoviště. Stále přibývají také nejrůznější adrenalinové zážitky a vyžití – seskoky padákem, paragliding, horolezectví, ….

Stezka v korunách stromů

Naprostým unikátem u nás je první Stezka korunami stromů s délkou 675 metrů. Poskytuje návštěvníkům celou řadu dobrodružných zážitků, nezapomenutelný výhled z věže z výšky 40 metrů na celé Lipenské jezero, Novohradské hory a Šumavu; pokud vyjde jasné počasí, můžete vidět dokonce i Alpy. Celá stezka je vybudována jako bezbariérová, což znamená, že ji mohou navštívit všichni – senioři, malé děti, rodiny s kočárky i handicapovaní. Pro ty odvážnější je zde připraven nejdelší suchý tobogán u nás v délce 52 metrů, jeho trasa vede středem věže.

Historické památky

Když se řekne „jižní Čechy“, téměř každému se jistě vybaví řada historických a kulturních památek, na které bychom měli být náležitě pyšní. Na mysli máme například romantické a pohádkové zámky Hluboká, Červená Lhota, Jindřichův Hradec nebo hrad a zámek Český Krumlov - s historickým centrem jsou zapsány na Seznamu UNESCO. Všechna tato města mají krásná upravená historická centra s kouzelnými zákoutími i příjemné okolí. Za návštěvu také stojí menší město Třeboň, jež se může pochlubit krásnou stezkou podél rybníka a řadou stezek pro cyklisty. A chcete-li poznat památku ze selského baroka, navštivte malebnou vesničku Holašovice. Najdete tady překrásnou upravenou náves, kde je jeden domek krásnější než druhý, budete si tady připadat jako v pohádce. Perličkou je skutečnost, že se jedná o památku zapsanou na Seznamu UNESCO.

Technické památky

Jižní Čechy nabízejí také několik zajímavých technických památek. Jedná se například o úzkokolejnou železnici z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice nebo grafitový důl v Českém Krumlově – tady si v hloubce 70 metrů pod povrchem můžete prohlédnout, za jakých podmínek se tady dříve těžila tuha a svézt se můžete i důlním vláčkem. Milovníci čokolády by si určitě neměli nechat ujít Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře.

Tipy na výlety pro děti

Pokud se do jižních Čech vydáte s dětmi, i s nimi máte řadu možností, jak strávit příjemné dny.

Vydat se můžete například do táborského středověkého podzemí – jedná se o sklepy v hloubce asi 16 metrů pocházející z 15. a 16. století. Prohlídková trasa má délku asi 500 metrů.

Oblíbené jsou také zoologické zahrady – zvolit můžete tu v Hluboké nad Vltavou nebo v Táboře. Táborská ZOO se specializuje zejména na faunu amerického kontinentu, jinak zde ale můžete vidět všechna oblíbená zvířata. Snahou je vytvoření co nejpřirozenějšího prostředí pro život zvířat. V ZOO v Hluboké zase můžete vidět 256 druhů zvířat, přes 2000 exemplářů. V posledních letech se zde věnují hlavně ohroženým druhům.

Lázně, golf a koně

Pokud toužíte po troše klidu nebo klidném odpočinku, vyražte do lázní. Na výběr máte několik doporučovaných míst – Třeboň, Bechyně, Vráž u Písku. V Třeboni nabízejí slatinné koupele, vodoléčebné procedury, masáže, wellness centrum nebo rehabilitace. V Bechyni vás zase čekají slatinné lázně zaměřující se zejména na léčení pohybového ústrojí, kromě toho nabízejí wellness, peelingy, zábaly, individuální i skupinové cvičení, kosmetiku a relaxační procedury, sauny a přítomnost lékaře. Ve Vráži u Písku zase k léčení využívají rašelinu, a to k přípravě zábalových směsí k léčení pohybového ústrojí. Dále poskytují samozřejmě saunu, masáže, nejrůznější koupele, termoterapii v parní lázni nebo kryptoterapii.

Také vyznavači golfu si v tomto kraji přijdou na své. Je zde několik míst, které jistě potěší každého golfového kráče. Stačí si jen vybrat: krásné zámecké prostředí Hluboké nad Vltavou (18-ti jamkové hřiště a 9-ti jamkové veřejné hřiště), kopcovitější krajinu České Kanady u Nové Bystřice (Golf resort Monachus), 18-ti jamkové hřiště Golf klub Český Krumlov, 18-ti jamkové hřiště u Lipna a další.

A pokud se chcete přesvědčit o tvrzení, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, i k tomuto zde máte příležitost. Stále se rozšiřuje síť stezek, kde se můžete na koni projet. Pořádají se tady také jízdy v rámci hipoturistiky – mají k tomu až 500 kilometrů hipotras.

Vodní sporty

Jižní Čechy jsou se svými řekami úplně ideální pro vodní sporty. Například pro vodáckou turistiku jsou nejoblíbenější splavné Otava, Vltava a Lužnice.

Doporučujeme navštívit také vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném – pro návštěvníky zde připravují celou řadu zajímavých sportovních akcí, k dispozici je také půjčovna vodáckého vybavení a máte zde také možnost vyzkoušet si pod vedením zkušeného instruktora rafting a jízdu na divoké vodě v kanoi nebo kajaku.

Rybolov

Jihočeský region nabízí také překrásné revíry vhodné pro rybolov. Tradiční oblastí je Třeboňsko, kde kromě revírů na Lužnici a Nežárce nabízí i několik rybníků vhodných pro rekreační rybolov. Nebo zkuste pískovnu Závlahy, ve které se to jen hemží trofejními rybami.

Adrenalinové zážitky

Stejně jako jiné části naší republiky, tak také jižní Čechy nabízejí řadu příležitostí, jak zažít trochu adrenalinu a získat tak nezapomenutelné zážitky.

Letiště Hosín

pořádají tandemové seskoky, parašutistický výcvik a leteckou činnost, vyzkoušet si tady můžete také landkiting (jízda na prkně taženém drakem)

Tábor, Lipno

tady máte možnost vyzkoušet si tandemový paragliding

Paintball Písek

v Písku si můžete zahrát paintball, a to v bývalém vojenském prostoru na rozlehlém přírodním lesním hřišti

Černá v Pošumaví, Slupečná, České Budějovice – vojenský prostor nedaleko Mokrého

tady všude na vás čeká adventure park paintball

Slověnický mlýn

nachází se tady Centrum outdoorových programů, které návštěvníkům poskytuje řadu outdoorových možností – lanový park včetně dětského, lanovkový svět, lukostřelba, paintball, bumperball a aquazorbing

Adrenalin park Hluboká nad Vltavou

můžete si tady vyzkoušet řadu adrenalinových zážítků – obří lanovka, lanový park, síťové centrum, obří houpačka, bungee trampolína, skákací boty, nafukovací trampolína, minigolf

Active park Lipno

k dispozici je velké množství zábavy – bobová a lanová dráha, lanový park, frisbee park, aquaworld, bikepark s trasou v terénu lesa

>>Kempy v Jižních Čechách<< 

Kemp roku

Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup.

Vybavení do přírody

2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
Webdesign pro portály
TOPlist TOPlist